Skip to content Skip to footer

Mity na temat kołder wełnianych

Dzisiaj w internecie można znaleźć naprawdę wiele bzdur na każdy temat. Także i oczywiście odnośnie kołder naturalnych wykonanych z wełny. Takie nieprawidłowe informacje jednak bardzo nam szkodzą, ponieważ powodują, że nie podejmujemy racjonalnych decyzji odnośnie tego, co chcemy zakupić. Warto zatem wiedzieć, jak przedstawiają się takie mity o naturalnych kołdrach wełnianych. Zostaną one przedstawione poniżej…

1) Kołdry naturalne wykonane z wełny są bardzo ciężkie i niepraktyczne

Przede wszystkim, często mylone są dwie bardzo różne rzeczy. Otóż mylone są kołdry wykonane z wełny ze starymi kołdrami z pierza. Rzeczywiście, te ostatnie są naprawdę bardzo ciężkie. Jak jednak sprawa wygląda tutaj z kołdrami wełnianymi?

Otóż warto podkreślić, że jest to całkiem nowoczesne rozwiązanie mające na celu właśnie połączenie dawnego sposobu wytwarzania kołder, ich dawnych cech ze współczesnymi. Dlatego też kołdry naturalne wełniane mają swój pewien ciężar, a ich struktura dobrze wpływa na rozluźnienie mięśni oraz poprawienie krążenia. Nie są jednak bardzo ciężkie.

2) Kołdry naturalne wełniane nie są dobrym rozwiązaniem dla alergików

Oczywiście, że są! To kolejny przesąd wynikający z tego, że często nie odróżnia się kołder naturalnych wełnianych od kołder z pierza. Kołdry naturalne wełniane są naprawdę doskonałe wręcz dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Na takiej wełnie nie osiadają roztocza ani kurz. Co więcej, łatwo jest je wytrzepać czy przeprać. Jednocześnie zaś zapewniają większy komfort niż syntetyki, pod którymi mało komu jest wygodnie.

3) Kołdry z wełny są mało przewiewne i nadają się tylko i wyłącznie na zimę

Wełna kojarzy nam się z dość ciepłym materiałem, który generalnie przeznaczony jest na zimne noce czy chłodne wieczory. Jeśli mówimy o ubraniach, to rzeczywiście tak jest. Jednak kołdry naturalne wełniane znajdują też swoje zastosowanie podczas bardziej ciepłych momentów.

Przede wszystkim, trzeba tutaj bowiem powiedzieć, że są one naprawdę bardzo przewiewne. Rzeczywiście, dobrze gromadzą ciepło, jednak także również zapewniają komfort techniczny nawet i podczas letnich nocy.

Podsumowując, kołdry naturalne wykonane z wełny mają naprawdę szereg zalet, nad którymi warto się zastanowić.

Kołdry naturalne wełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.