Skip to content Skip to footer

Męskie koszule – gorące trendy na 2019

Osobom, które nie śledzą na bieżąco najnowszych tendencji modowych wydaje się niekiedy, że częste fluktuacje stylów dotyczą mody kobiecej, podczas gdy ubiór projektowany dla panów pozostaje bez większych zmian. W rzeczywistości zarówno designerzy, jak i popularne sklepy odzieżowe nie zapominają o ich potrzebach. Jakie koszule założą panowie w 2019?

Wielki powrót lnu

Naturalne materiały już jakiś czas temu doczekały się prawdziwego renesansu na półkach sklepowych, którego kontynuację zobaczymy także w nadchodzącym sezonie. Len jako materiał koszulowy to zdecydowanie dobra wiadomość – wprawdzie nie jest tak intuicyjny przy praniu i prasowaniu, jak włókna syntetyczne, nadrabia za to szeregiem innych zalet.

Każdy producent koszul męskich wie doskonale, o czym mowa. Koszule lniane pozwalają ciału oddychać, są przyjazne dla skóry, dodają również całości stylizacji nieco ponadczasowej elegancji. Odcienie, którymi warto zainteresować się na wiosnę, to tzw. kolory ziemi – od jasnego beżu i kremu, poprzez orzechowe i kawowe brązy, aż po ciemną czekoladę i wreszcie zieleń.

Dżins i krata w nowym wydaniu

Modne wiele lat temu koszule w kratę i dżinsowe, przez długi czas po tym, jak wypadły z obiegu, były używane przez panów głównie przy malowaniu czy na budowie. Na wiosnę i lato 2019 znowu wracają na salony, a przynajmniej do klubów. Bez obaw – współczesne koszule z dżinsu nie mają w sobie nic ze swoich zbyt dużych, bezkształtnych poprzedników.

Jeśli naszą koszulę stworzył producent koszul męskich wysokiej klasy, mamy szansę i na krój dobrze podkreślający sylwetkę, i na cienki, przewiewny materiał. Podobnie rzecz ma się z kratą – w 2019 pojawią się nowe, nietypowe zestawienia kolorystyczne w tego rodzaju koszulach, a czarno-biała lub czerwono-granatowa krata odejdzie w zapomnienie.

Drop tail dla każdej sylwetki

Czym właściwie jest drop tail? W największym skrócie, to angielskie określenie kroju koszul lub t-shirtów, oznaczające, iż dane ubranie posiada tył przedłużony w stosunku do przodu. Tego rodzaju ciuchy bez problemu znajdziemy u producenta koszul męskich w stylu miejskim bądź streetwear.

Koszule z drop tail są coraz chętniej wybierane przez mężczyzn, a w obecnym roku pojawi się ich znacznie więcej na rynku za sprawą trendów, dyktowanych przez wybiegi wielkiej mody. Tego rodzaju koszule bynajmniej nie przypominają damskich tunik, stanowią natomiast wygodne, nowoczesne ciuchy, w wyważony sposób kontrastujące z popularnymi, wąskimi spodniami i sneakersami.