Skip to content Skip to footer

Laserowe zamykanie naczynek i usuwanie rumienia

Laserowe zamykanie naczynek i usuwanie rumienia pomaga skutecznie pozbyć się zaczerwienień w obrębie twarzy. W ten sposób pacjenci mogą odzyskać pewność siebie na co dzień i nie martwić się o wygląd skóry twarzy.

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Zabieg polega na użyciu lasera VPL, który emituje światło, pochłaniane przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik komórek. W efekcie zmienia się ono w energię cieplną, co daje możliwość zamknięcia naczynek.

Zabieg pozwala usunąć przebarwienia w obrębie skóry twarzy, a skóra odzyskuje później naturalny koloryt.

Dlaczego warto udać się na wizytę do salonu kosmetycznego?

Istnieje wiele metod na pozbycie się zaczerwienień na twarzy. Są np. osoby, które polecają domowe sposoby na rumień na twarzy. Są to, jednak rozwiązania, które nie pozwolą na trwałe pozbycie się zaczerwienień. W niektórych sytuacjach, np. pod wpływem stresu lub działania wysokich temperatur, mogą się one znów pojawić i wprawiać w zakłopotanie.

Wizyta w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym daje możliwość wyeliminowania problemu zaczerwienień na stałe. Metody, stosowane w zakładach kosmetycznych, bazują na nowoczesnym sprzęcie, który używa się również w specjalistycznych klinikach medycyny estetycznej. Jest to np. laser VPL Energist Ultra Plus. Ma on zastosowanie w zakresie usuwania różnych typów naczynek, w tym: nitkowanych, gwiaździstych i rubinek. Sam zabieg pomaga też w widoczny sposób pozbyć się przebarwień oraz niedoskonałości skóry twarzy, co przekłada się na jej lepszą kondycję, koloryt i równomierność.

Czy zabieg laserowego usuwania naczynek jest trwały?

Stosowanie obecnie innowacyjne metody na pozbycie się zaczerwienień w obrębie twarzy dają możliwość pozbycia się nieestetyczność wyglądającego rumienia na stałe. Dotyczy to zwłaszcza miejsc, w których nieestetycznie wyglądający rumień pojawia się najczęściej: na policzkach oraz przy skrzydełkach nosa. To dobra wiadomość dla osób, które chcą raz na zawsze zmienić wygląd swojej cery.

Wszystkie wątpliwości, związane z samym zabiegiem, jaki i pielęgnacją twarzy tuż po nim, wyjaśnia specjalista, w trakcie konsultacji. Dla osób, które chciałyby, jednak poszerzyć swoja wiedzę, poleca się źródła internetowe, gdzie można znaleźć więcej danych na temat laserowego usuwania naczynek (Np.: https://www.esteti-med.pl/zabiegi/laserowe-zamykanie-usuwanie-naczynek-i-rumienia/).