Skip to content Skip to footer

Lakiery do paznokci – jaki kolor wybrać dla siebie?

Pomalowane paznokcie to dla wielu kobiet niezwykle ważny aspekt ich wyglądu. Pierwsze manicure’owe eksperymenty wiele z nich przeprowadzało już jako małe dziewczynki, podkradając lakiery do paznokci mamie lub starszej siostrze. Dziś, dobry lakier do paznokci w ulubionym kolorze to standardowy element niemal każdej damskiej kosmetyczki. Każda z pań ma swoje ulubione odcienie, niemniej jednak nie zawsze ich ulubiony kolor jest tym, który pasuje do danej okoliczności. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego koloru?

Beże i kolory pastelowe

Trwały lakier do paznokci w neutralnym kolorze to kosmetyk, który powinien stanowić element podstawowego zestawu do manicure’u. Jasny beż jest bowiem kolorem, który pasuje do każdej okazji. Wszelkie neutralne barwy to idealny wybór w przypadku kobiet pracujących w biurze. Oprócz tego jasne, cieliste odcienie znakomicie sprawdzą się podczas uroczystości, które wymagają skromnego, niewyróżniającego się stroju.

Ognista czerwień

Czerwone paznokcie to absolutna klasyka manicure’u. Paznokcie pomalowane w odcieniach ognistej czerwieni nadają niezwykłego charakteru osobie, które je nosi. Czy jednak na tak charakterystyczny manicure można się zdecydować bez względu na okoliczności? Okazuje się, że nie. Wiele korporacji ma swój ściśle określony dress code, który musi być przestrzegany przez każdego pracownika. Niektóre zasady dress code’u wykluczają czerwień jako odcień, na który mogą pozwolić sobie panie pracujące w danej firmie. Warto więc traktować czerwone paznokcie jako coś wyjątkowego na specjalne okazje.

Głęboka czerń

Do niedawna czarne paznokcie jednoznacznie kojarzyły się z osobami należącymi do subkultury, którą charakteryzuje ciężkie brzmienie ich ulubionej muzyki. Ten stereotyp został już jednak pożegnany, a czarny manicure zyskał zupełnie nowe znaczenie. Na czerń coraz częściej decydują się osoby, które preferują styl glamour. Czerń w połączeniu ze złotymi dodatkami to w ostatnim czasie absolutny hit wśród elegantek.

Paznokcie saute

Podczas gdy producenci kosmetyków do paznokci stale poszerzają ofertę swoich produktów, na salony wkradł się zupełnie nowy trend na paznokcie saute. Paznokcie saute to nic innego, jak brak jakichkolwiek kolorów na naszych dłoniach. Wiąże się to z modą na promowanie naturalnego wyglądu, bez nadmiaru kosmetyków. O ile naturalne piękno jest najważniejsze, o tyle odrobina dobrego lakieru do paznokci na szczególne okazje jeszcze nikomu nie zaszkodziła.