Skip to content Skip to footer

Kiedy korzysta się z transportu samochodami HDS?

Gabaryty nie muszą być trudne w transporcie – wystarczy wybrać odpowiednie pojazdy ciężarowe wyposażone w HDS, czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe. Kiedy najczęściej korzysta się z takiego transportu?

Przez długi czas transportowanie gabarytowych ładunków sprawiało sporo problemów. Aby załadować je na samochód, a potem wyładować je w miejscu docelowym, trzeba było korzystać ze specjalnych, stacjonarnych dźwigów.

Obecnie jednak nie jest to już konieczne – alternatywnym wyborem jest wynajem samochodów HDS, czyli pojazdów wyposażonych we własne dźwigi przeładunkowe. Dzięki temu mogą pracować wszędzie!

HDS – załadunek i rozładunek bez problemów

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy to określenie typu pojazdu, na którym znajduje się specjalny dźwig przeładunkowy.

Usługi polegające na transporcie HDS są aktualnie bardzo popularne i chętnie wybierane w różnych branżach.

Dźwig ten sterowany jest bezpośrednio z samochodu, dlatego też nie trzeba dodatkowo montować go na miejscu załadunku i rozładunku. To spowodowało, że transport HDS jest obecnie wybierany tak często.

Kiedy stosuje się transport HDS?

Najczęściej hydrauliczne dźwigi samochodowe używane są w przypadku załadunku i rozładunku materiałów budowlanych – zarówno tych w formie stałej, na przykład elementów betonowych, metalowych, drewnianych, jak również tych sypkich.

Ponadto, wynajem samochodów HDS jako usługa jest stosowany w branży rolniczej oraz leśnej. Służy do przewożenia roślin, a także drewna – stosuje się wówczas specjalne chwytaki. Także samochodami HDS można przewozić mniejsze maszyny rolnicze. Samochodami typu HDS można też bez problemów transportować duże konstrukcje, na przykład kontenery biurowe czy mieszkalne. W pojazdach wyposażonych w hydrauliczne dźwigi samochodowe montuje się różnego rodzaju końcówki, na przykład uchwyt, haki czy taśmy, dlatego dobiera się je indywidualnie w zależności od rodzaju ładunku.

Wobec tego zastosowanie transportu HDS jest obecnie bardzo szerokie – dźwigi przeładunkowe na samochodach stosowane są powszechnie w różnych rejonach Polski.

Jak skorzystać z usług HDS?

Aby firma mogła skorzystać ze specjalistycznego transportu HDS, nie musi decydować się na zakup tego rodzaju pojazdu.

Obecnie najczęściej stosuje się wynajem pojazdów HDS, który jest przystępną cenowo alternatywą.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski