Jakie są zdecydowanie największe zalety zbiorników dwupłaszczowych?
Warto wiedzieć, że do przechowywania paliw płynnych, jak i ich transportu konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, a także zastosowanie odpowiednich pojemników. Koniecznie trzeba również podkreślić, że do dystrybucji, jak i magazynowania wykorzystuje się zbiorniki dwupłaszczowe. Spełniają one bowiem wszystkie najbardziej istotne kryteria dotyczące kontaktu z łatwopalnymi cieczami.
Czym dokładnie charakteryzują się zbiornik dwupłaszczowy na paliwo?
Należy mieć świadomość, że są specjalistyczne pojemniki, w których mogą zmieścić się bardzo duże ilości paliw. Obecnie zbiornik dwupłaszczowy na paliwo produkowany jest w pojemnościach 1000-5000 litrów.
Nie można zapomnieć, że zbiorniki dwupłaszczowe konstruowane są z dwóch warstw czyli tzw. płaszczy, które zapewniają maksymalną możliwą temperaturę przed promieniowaniem uv, uszkodzeniami mechanicznymi czy zmianami temperatury. Ponadto ich wykorzystywanie jest bardzo bezpieczne. Ma to oczywiście bardzo duże znaczenie w kontakcie z łatwopalnymi paliwami. Zbiornik dwupłaszczowy charakteryzuje się również odpornością i trwałością.
Jakie zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe wykorzystuje się w dystrybucji?
Warto wiedzieć, że zdecydowanie najprostszą wersją są pojemniki przeznaczone na olej napędowy. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że takie zbiorniki dwupłaszczowe posiadają obudowę zabezpieczaną specjalnym zamkiem. Dzięki temu niepowołane osoby praktycznie nie będą miały dostępu do paliwa. Należy także wspomnieć, że omawiane zbiorniki posiadają konieczne standardy związane z bezpieczeństwem.
Następnym rodzajem zbiorników dwupłaszczowych wykorzystywanych do dystrybucji i przechowywania paliw są pojemniki wyposażone przez producenta w kontrolę dostępu. Należy jednak wiedzieć, że dodatkowe wyposażenie w sterowniki kontrolujące powoduje, że właściciel będzie mógł stale monitorować zawartość zbiornika dwupłaszczowego.
Wśród rodzajów zbiorników dwupłaszczowych wykorzystywanych w dystrybucji koniecznie trzeba wymienić także zbiornik dwupłaszczowy obwoźny, który jednak różni się od pozostałych wymienionych wcześniej zbiorników. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że produkowane są one w znacznie mniejszych pojemnościach. Stosuje się je również jako mobilne dystrybutory szczególnie w rolnictwie. Produkty wyposażono także w zamykane wlewy, pompę oraz wskaźniki paliwa.