Skip to content Skip to footer

Jakie korzyści niesie za sobą Google Tag Manager?

Google Tag Manager to narzędzie, które niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki niemu możemy skutecznie zwiększyć efektywność zarządzania przedsiębiorstwem. Trzeba zaznaczyć, że wspomniane oprogramowanie gwarantuje wysoką funkcjonalność oraz intuicyjność. Z pewnością docenią to osoby, które samodzielnie zajmują się prowadzeniem witryny. Nie musimy prosić o pomoc programisty, czy też webmastera.

Sprawniejsze działanie strony

Tag manager to nowoczesne narzędzie, które pozwala wdrażać kody bez ich wcześniejszej modyfikacji. Mamy pewność, że skrypty będą działać poprawnie. Obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy, co również stanowi wielki plus. Google Tag Manager sprawi, że strona www będzie działać o wiele sprawniej. Nie musimy obawiać się spowolnionego ładowania danych. Narzędzie selekcjonuje skrypty – właśnie dlatego wczytują się wyłącznie te kody, które są potrzebne w danym momencie.

W wielu przypadkach następuje wczytywanie wszystkich kodów jednocześnie. Jest to zupełnie bez sensu, szczególnie jeśli ich liczba jest spora. Spowalnia to działanie witryny, a tym samym zniechęca użytkownika do zapoznania się z treścią. Manager Google powinien wyeliminować ten problem. Możemy swobodnie zarządzać kodami, co daje nam pełną kontrolę nad stroną www.

Śledzenie zdarzeń na stronie

Manager Google nie zastąpi nam narzędzi analitycznych. Nie należy więc traktować tego oprogramowania, jako alternatywy. Będzie jednak ono stanowić doskonałe uzupełnienie. Za pomocą Google Tag Manager można śledzić wszelkie zdarzenia na stronie. Oznacza to, że zyskamy wiele cennych danych, które ułatwią nam zrozumienie potencjalnego klienta.

Możemy dowiedzieć się m.in. jak wygląda proces zakupu, ile osób porzuca koszyk, czy też jakie podstrony są najczęściej odwiedzane. Warto dodać, że to my określamy, które zdarzenia będą śledzone. Nie musimy gromadzić niepotrzebnych informacji.

Testowanie nowych narzędzi

Manager Google pozwala nie tylko wdrożyć, ale również testować nowe narzędzia. Właśnie dlatego możemy samodzielnie je sprawdzić przed udostępnieniem. Możemy przekonać się, czy narzędzia działają prawidłowo i nie zakłócają funkcjonowania witryny. Wszystko po to, aby strona internetowa była przyjazna odbiorcom.

Na uwagę zasługuje fakt, że Manager Google pozwala również na powrót do wcześniejszej wersji. Nie musimy obawiać się, że jedna niewłaściwa decyzja zakłóci działanie serwisu.