Skip to content Skip to footer

Czy warto kupować na portalach z używaną optyką myśliwską?

Czy warto kupować na portalach z używaną optyką myśliwską?

Optyka myśliwska, jak każdy specjalistyczny sprzęt jest dość droga. Oczywiście, optyka używana jest tańsza niż nowa. Jej zakup wiąże się z pewnym ryzykiem, bo nie możemy mieć 100% pewności, co do jego jakości.

Dobre ceny

Portal z używaną optyką myśliwską to szansa na to by kupić profesjonalny sprzęt w dobrej cenie. To żadna nowość, że sprzęt z drugiej ręki jest tańszy niż nowy. Z tego powodu, portale cieszą się rosnącą popularnością. Używana optyka myśliwska nie musi być gorszej jakości niż nowa. Wielu użytkowników bardzo dba o swój sprzęt i sprzedaje go wyłącznie dlatego, że już ma dla niego następników. Na takich portalach, często można upolować bardzo dobre okazje cenowe. Wystarczy się dobrze rozglądać.

Okazja na zmianę sprzętu

Każdy profesjonalny myśliwy, od czasu do czasu ma ochotę wymienić swój sprzęt. To naturalne. Co jednak zrobić z tym, który nie jest już potrzebny? Najprościej jest wystawić go. Portal z używaną optyką myśliwską to najlepsze miejsce na wystawienie ogłoszenia o sprzedaży sprzętu. Na takie portale wchodzą miłośnicy i pasjonaci. Są to osoby, które potrafią docenić dobry sprzęt, więc potrafią też za niego zapłacić odpowiednią kwotę. Portale są, więc dobrym miejscem nie tylko dla kupujących, ale też dla sprzedawców. Tym bardziej, że optyka używana w atrakcyjnej cenie jest sprzedawana na pniu. Za szybko zarobione pieniądze można kupić, następny sprzęt.

Sprawdzony sprzęt

Używana optyka myśliwska jest już sprawdzona przez pierwszego posiadacza. Bezpośrednio od niego możemy dowiedzieć się, czy dany model lunety dobrze sprawdza się w danych warunkach pracy. Dzięki temu, możemy znaleźć sprzęt, który na prawdę będzie przydatny. Zawsze trzeba też pamiętać, że sprzedawca będzie chciał sprzedać swój towar, więc będzie go zachwalał. Zawsze należy kierować się zdrowym rozsądkiem.

Jak zweryfikować jakość używanej optyki myśliwskiej?

Kupując lornetkę należy sprawdzić, czy nie ukruszyły się pryzmaty. Można rozpoznać to po bąbelkach. Szkła nie powinny być porysowane, a całość czysta i zadbana. Lunetę należy sprawdzić pod kątem rys. Ważna jest też czystość w jej środku. Przy delikatnym potrząśnięciu, luneta nie powinna grzechotać. Warto też popatrzyć przez nią na jasne tło, by stwierdzić czy obraz jest prawidłowy.