Skip to content Skip to footer

Jaką paletę cieni do powiek wybrać?

Makijaż to zarówno sposób na podkreślenie urody, jak i doskonała zabawa. Wystarczy zmiana koloru cienia czy użycie innej kredki, żeby zmienić wygląd twarzy i zachwycić swoją charakteryzacją. Kompletując kosmetyki kolorowe, warto wyposażyć się w co najmniej jedną paletę cieni do powiek – oczy to element, którego nie sposób pominąć w udanym make-upie.

Typ urody a makijaż oczu

Chcąc podkreślić swoje naturalne piękno, warto szczególną uwagę zwrócić na makijaż oczu. Odpowiednio zastosowane kosmetyki kolorowe nie tylko optycznie powiększą oczy, ale też wydobędą głębię koloru z tęczówki czy nadadzą spojrzeniu zmysłowości. Trzeba jednak pamiętać o tym, by makijaż oczu, i codzienny, i wieczorowy, swoją kolorystyką pasował do typu urody.Blondynki doskonale prezentują się w pastelach, kolorach stonowanych, nieco przydymionych, które tworzą harmonijną całość z ich delikatną urodą. Brunetki mogą postawić na mocniejsze kolory, zawsze jednak zachowują umiar. Dobrym pomysłem są cienie do powiek w kontrastującym z tęczówką odcieniu, dzięki czemu jej kolor będzie intensywniejszy.

Dlaczego warto kupić palety cieni do powiek?

Paletka cieni to powiek to wygodne i niedrogie rozwiązanie, które docenią wszystkie miłośniczki makijażu. Sprawdzi się zarówno o doświadczonej fanki make-upu, jak i u osoby, która zaczyna swoją przygodę z kosmetykami kolorowymi. Ich największą zaletą jest spora liczba odcieni w jednym miejscu. Kolory można więc swobodnie mieszać, tworząc niezwykle efektowne, dopasowane do stylizacji i okazji połączenia. Dodatkowo paleta kosztuje zwykle mniej niż cienie kupowane pojedynczo i jest praktyczniejsza – w podróż wystarczy zadbać paletę, z wszystkimi cieniami w jednym, nie martwiąc się nad wyborem konkretnych kolorów.

Czym się kierować przy zakupie palety cieni do powiek?

Kupując paletę cieni do powiek, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, wybrać tę, która oferuje odcienie pasujące do typu urody i osobistych preferencji. Wiele kobiet decyduje się na delikatniejszą, pastelową paletę na co dzień oraz taką z mocniejszymi kolorami, z cieniami z brokatem na wieczór i szczególne okazje.Ważnym kryterium jest jakość. Najlepiej stawiać na renomowane marki i sprawdzone produkty, upewnić się, że cienie są dobrze napigmentowane i się nie sypią.

Palety cieni do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.