Skip to content Skip to footer

Jak wybrać zmysłową bieliznę?

Zmysłowa bielizna damska dodaje pewności siebie, nawet jeśli jest ukryta pod ubraniem. Poprawia samopoczucie, dodaje kobiecości i sprawia, że można poczuć się bardziej zmysłowo. Należy jednak pamiętać o tym, aby ekskluzywna bielizna była dobrze dobrana – inaczej popsuje nastrój i może być widoczna pod ubraniem, co zniekształca sylwetkę.

Zmysłowa bielizna: wybór biustonosza

Bez względu na rozmiar miseczki, odpowiedni biustonosz sprawi, że każdy biust będzie wyglądał zmysłowo. Ekskluzywna bielizna jest dostępna w różnych wzorach i kolorach, więc każda kobieta znajdzie taką, która będzie odpowiadała jej upodobaniom.Dobór odpowiedniego biustonosza należy zacząć od ustalenia obwodu biustu. W tym celu należy zmierzyć się tuż pod biustem, a uzyskany wynik zaniżyć do 5 cm. Rozmiar miseczki ustala się przez zmierzenie miarką na wysokości brodawek – otrzymanego wymiaru nie zaniża się, a porównuje z obwodem biustu oraz odpowiednimi tabelami z rozmiarami. Należy pamiętać, że nawet znając swoje wymiary, biustonosz przed zakupem trzeba przymierzyć i sprawdzić, czy na pewno jest odpowiedni.

Zmysłowa bielizna powinna być dobrana do konkretnej sylwetki. Jeśli biust jest nieduży, a biodra szersze od ramion, sprawdzi się biustonosz typu plunge lub push-up. Pomoże to zmienić proporcje i przyciągnąć uwagę do ładnie wyglądającego dekoltu. Taki biustonosz powinien mieć głębokie wycięcie i podnosić biust. Z kolei jeśli budowa ciała wymaga wyszczuplenia talii, to dobrze jest wybrać biustonosz typu bardotka lub balkonetka. Do obfitego biustu należy ponadto wybierać pełne miseczki i szersze ramiączka. Sexowna bielizna damska to także koronki – biustonosz z takim wykończeniem będzie wyglądał lżej.

Ekskluzywna bielizna: majtki

Sexowna bielizna damska to nie tylko stringi. Dobre majtki to takie, które odpowiednio podkreślą atuty sylwetki, a przy tym nie będą powodowały dyskomfortu.Jasna, zmysłowa bielizna to dobry wybór w przypadku szczupłych kobiet – doda im kobiecych kształtów. Panie o nieco szerszych biodrach powinny wybierać majtki w ciemnych kolorach i z głęboko wyciętymi nogawkami, które wysmuklą nogi. Kobietom o obfitych kształtach nie poleca się głęboko wyciętych majtek wtedy, kiedy noszą zabudowany biustonosz. Lepszym wyborem będą dla nich majtki modelujące sylwetkę lub wysokie fasony tego elementu garderoby.

Każda kobiet powinna mieć w swojej szafie chociaż jeden komplet ekskluzywnej bielizny. Poprawia nastrój w gorsze dni, a poza tym nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać w razie „specjalnej okazji”.