Skip to content Skip to footer

Jak wybrać torebkę?

Torebka to bardzo ważny atrybut każdej kobiety. Co jest szczególnie istotne to fakt, że torebka pełni funkcje nie tylko praktyczne, lecz również oczywiście estetyczne. Pojawia się zatem nieraz dość trudne pytanie – jak wybrać tę najlepszą torebkę? Czym się kierować podczas wyboru? Otóż poniższy artykuł z pewnością odpowie na część dylematów.

Torebki ze skóry czy z materiału?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej kupić torebki skórzane czy może materiałowe? Odpowiedź jest dość jasna – oczywiście skórzane! Dlaczego to jest takie oczywiste? Otóż skóra to gwarancja elegancji i klasy. Skórzana torebka zawsze będzie prezentowała się dobrze. Będzie wytrzymała – nie utworzą się na niej brzydkie przetarcia, materiał nie zacznie się kruszyć. Taka torebka przetrwa długie lata.

Czy to oznacza, że mamy już w żadnym wypadku nie kupować torebek materiałowych? Oczywiście, że nie. Na plażę, na dodatkowe rzeczy takie torebki zawsze się przydają. Warto jednak przede wszystkim mieć swoją jedną główną torebkę ze skóry.

Damskie torebki a charakter

Zatem zdecydowaliśmy już, że najlepiej będzie kupić torebkę skórzaną. Co jednak dalej? Na jakie torebki ze skóry mamy patrzeć? Otóż przede wszystkim warto dobrać damską torebkę do swojego charakteru. Jak to zrobić?

Warto zastanowić się na początek, jakie jesteśmy, co lubimy, co chcemy pokazać światu. Jeśli dla przykładu jesteśmy dość tradycyjne, cenimy elegancję, a jednocześnie uważamy się za kreatywne to ciekawym wyborem mogą stać się torebki skórzane typu kuferek. Zaś jeśli jesteśmy praktyczne i szybkie to warto wybrać klasyczną listonoszkę.

Damskie torebki – kolory

Zdecydowanie także trzeba zdecydować, jaki kolor torebki będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Przede wszystkim w tym celu warto przejrzeć swoją szafę. Co istotne – nie wybierajmy kolorów, które zupełnie nie będą pasowały do reszty naszych ubrań, ponieważ wtedy tylko bez sensu wydamy pieniądze. Dlatego na początek warto przejrzeć swoją szafę.

Wówczas zapytajmy siebie, czy ta torebka w mocno czerwonym kolorze będzie najlepszym pomysłem. Nie jest to oczywiście ironiczne pytanie – czasem taka torebka może znakomicie wyglądać. Chodzi jednak o to, żeby jeśli już najdziemy torebkę, która wizualnie bardzo nam odpowiada, to najpierw sprawdzić, czy będzie ona pasowała do tego, co nosimy.

Co ważne – nasza torebka ze skóry musi także pasować do pracy, jaką wykonujemy czy stanowiska, jakie piastujemy. Dla przykładu – różowa torebka z frędzelkami raczej nie pasuje do prawnika…