Skip to content Skip to footer

Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Prosta suknia ślubna z całą pewnością jest bardzo istotnym elementem stroju Panny Młodej. Dlatego powinna być w odpowiedni sposób dopasowana, aby mogła się dobrze układać na ciele. Podczas zakupu tego rodzaju stroju warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, wśród których można wymienić przede wszystkim rodzaj sukni.

Model klasyczny

Suknie ślubne proste mogą występować w bardzo zróżnicowanych fasonach. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi klasyczne modele sukienek, które idealnie sprawdzą się w przypadku wielu kobiet. Najczęściej mają one dopasowaną górę, która może występować w formie gorsetu. Natomiast dół sukni jest dość szeroki i może opierać się na takim elemencie jak halka.

Model empire

Wśród bardzo popularnych modeli strojów takich jak proste suknie ślubne można również wyróżnić suknie typu empire. Cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród wielu osób, dlatego są tak chętnie wybierane. Ten typu sukni jest odcięty pod biustem, co sprawia, że sylwetka kobiety w fantastyczny sposób się prezentuje. Pozostały materiał pozostaje luźny i jest swobodnie puszczony do dołu. Odcięcie zazwyczaj jest bardzo pięknie udekorowane.

Model księżniczka

Proste suknie ślubne z powodzeniem mogą również występować w typie księżniczki. Tego rodzaju stroje mają zazwyczaj bardzo dopasowaną górę i szeroki dół, który jest stosunkowo luźny. Tego rodzaju suknia jest bogato zdobiona, dlatego z całą pewnością zachwyci każdego uczestnika ślubu i wesela. Może zawierać na sobie takie elementy jak atrakcyjne drapowania oraz liczne ozdoby, a nawet falbany. Suknie ślubne o modelu księżniczki bardzo dobrze będą się prezentować na ślubach i weselach o charakterze klasycznej elegancji.

Model rybka

Prosta suknia ślubna to również model rybki, który w szczególności przeznaczony jest dla kobiet o nienagannej figurze. Jest to bardzo dopasowana suknia, która rozszerza się dopiero za udami lub za kolanami, co jest zależne od wyboru konkretnego modelu. Suknie ślubne proste o tym charakterze są bardzo chętnie wybierane przez wiele kobiet, niezależnie od ich wieku. Dlatego z całą pewnością warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem i zakupem sukni w typie rybki, ponieważ idealnie się sprawdzi.