Skip to content Skip to footer

Jak nadać przesyłkę kurierską?

Chyba wszyscy wiedzą, że szybkość działania poczty często pozostawia wiele do życzenia. Niezawodnym sposobem na to, by paczka bardzo szybko dotarła do odbiorcy, jest nadanie jej za pośrednictwem firmy kurierskiej. Takich firm działa w naszym kraju bardzo dużo, dlatego klient może do woli wybierać w ofertach i wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada.

Czy nadanie paczki kurierem jest trudne?

Wiele osób rezygnuję ze skorzystania z usług firmy kurierskiej tylko dlatego, że nie wie jak nadać paczkę kurierem. Tymczasem jest to proces na tyle prosty i nieskomplikowany, że każdy bez żadnych przeszkód powinien sobie z nim poradzić. Nadanie paczki za pośrednictwem kuriera jest szybkie, łatwe i wbrew pozorom, całkiem tanie.

Osoby, które nie wiedzą, jak nadać paczkę kurierem, powinny odwiedzić najbliższy punkt nadawania paczek. Nawet średniej wielkości mieście, takich punktów działa całkiem sporo. Wystarczy sprawdzić informację w internecie, gdzie można znaleźć najbliższy punkt nadawania paczek.

Najważniejsze, to dobrze przygotować paczkę do wysłania. Nadanie paczki o niestandardowych wymiarach lub niedbale zapakowanej może całkiem sporo kosztować. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zapakowanie przesyłki w karton o odpowiednich wymiarach. Nie ma sensu pakowanie zawartości w ponadwymiarowy karton, ponieważ w przypadku przesyłki kurierskiej, za jej wymiary także się płaci!

W punkcie nadania paczek trzeba zgłosić się do obsługi i poinformować ją o zamiarze wysłania przesyłki. Po podaniu wszystkich niezbędnych danych adresata i nadawcy, pracownik punktu drukuje na komputerze odpowiednią etykietę, która jest przyklejana na paczkę Następnie wystarczy uiścić odpowiednią opłatę za wysyłkę i pamiętać, że w przypadku przesyłki pobraniowej, pieniądze zostaną przesłane albo na konto nadawcy, lub też można będzie je odebrać w punkcie nadania.

Cena przesyłek kurierskich

Jeśli chodzi o opłatę za przesyłkę kurierską, wcale nie jest ona wygórowana. Na rynku działa bowiem wiele firm tego rodzaju, dlatego konkurencja jest całkiem spora. Firmy kurierskie prześcigają się w oferowaniu swoim klientom usług na najwyższym poziomie, do tego w bardzo dobrej cenie. Za niewielką opłatą klient może zdecydować, o której godzinie ma być dostarczona jego paczka lub uiścić dodatkową opłatę za jej wniesienie.