Skip to content Skip to footer

Higieniczne przechowywanie i transport

Wiele gałęzi przemysłu codziennie do swojego sprawnego funkcjonowania potrzebuje wielu palet, by móc przechowywać i przewozić przedmioty. W jaki sposób sprawdzają się palety higieniczne i dlaczego to lepszy wybór niż te drewniane?

Palety higieniczne h1 w magazynie

Powierzchnia magazynowa jest nieraz zdecydowanie mniejsza niż zapotrzebowanie firmy na przestrzeń. Dlaczego tak ważne są solidne i trwałe palety, które można stawiać jedna na drugiej. Pozwala to dobrze wykorzystać każde dostępne miejsce. Palety plastikowe higieniczne mają jeszcze jedną zaletę, ponieważ nie łamią się tak szybko jak drewniane. Ponadto są o wiele mniej podatne na działanie pleśni czy grzybów, co może wynikać z niedostatecznej higieny.

Paletę plastikową po prostu wystarczy po użyciu dokładnie umyć. Te drewniane trzeba zaś dodatkowo poddawać innym procesom, co jest bardziej czasochłonne i droższe. Do przechowywania, na przykład żywności, ale nie tylko, palety z plastiku są więc idealne.

Transport za pomocą palet higienicznych

Także w transporcie palety plastikowe higieniczne sprawdzają się znacznie lepiej niż drewniane. Przede wszystkim są one solidne, więc na przykład przy załadunku nie ulegają zniszczeniu. Połamana paleta to stracony czas, konieczność ładowania od nowa a także oczywiście straty finansowe. Trzeba także wspomnieć o nieskończonej ilości śmieci, które są generowane na skutek ciągłych zniszczeń palet drewnianych.

Transport żywności, ale też innych delikatnych produktów wymaga restrykcyjnych warunków higienicznych, a właśnie takie zapewniają palety plastikowe, które nie mają niepotrzebnych wgłębień. Można je więc łatwo wyczyścić i przygotować do ponownego użycia. Żywotność takiej palety jest też zdecydowanie dłuższa niż tej z drewna.

Gdzie kupić dobre palety plastikowe?

Warto zorientować się, który dystrybutor jest w stanie zaoferować korzystne ceny, ale nie tylko na ten czynnik należałoby zwrócić uwagę. Chodzi przede wszystkim o jakość oraz wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty ją poświadczające. Palety muszą się cechować pełną zgodnością z normami europejskimi.

Oczywiście, jeżeli szuka się oferty hurtowej dla przedsiębiorstwa, warto zwrócić uwagę na rabaty proponowane przy zakupie większej ilości palet. Także kupno w sieci zazwyczaj jest bardziej ekonomiczne niż stacjonarnie, ponieważ dystrybutorzy są w stanie zaoferować niższe ceny swoich produktów dla klienta hurtowego.