Skip to content Skip to footer

Granity napoje – gdzie kupić granitor?

Granity napoje to popularne drinki, które zamawia się najczęściej latem, chociaż coraz częściej można otrzymać o dowolnej porze roku. Wszystko zależy od tego, czy dany lokal gastronomiczny jest odpowiednio wyposażony w sprzęt, który umożliwia przygotowanie takich drinków. Mowa o granitorach, czyli o sprzęcie, który bez trudu uda się zamówić w wielu różnych punktach, tak stacjonarnych, jak i dostępnych online. Jednak który z nich wybrać, by nie żałować swojej decyzji?

Najlepszy sorbet do picia – jaki wybrać granitor?

Klienci wracają do lokali gastronomicznych z różnych przyczyn. Przede wszystkim są zadowoleni z proponowanej oferty, jakości serwowanych dań i drinków, a także z niedługiego czasu oczekiwania i przystępnej ceny. Jeśli właściciel punktu gastronomicznego proponuje rewelacyjny sorbet do picia, jest duże prawdopodobieństwo, że klienci będą wracać. By taki cel osiągnąć nie potrzeba wiele – wystarczy wyposażyć lokal w dobry granitor.

Urządzenie, które pozwoli przygotować wyśmienity sorbet do picia, powinno być przede wszystkim dostosowane do potrzeb lokalu, czyli do liczby zamawiających klientów. Poza tym jako że jest to sprzęt, który pozostaje na widoku, najlepiej wybrać taki, który dobrze się prezentuje.

Przy wyborze granitora warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w elektroniczny termostat. Takie rozwiązanie umożliwia łatwo kontrolować temperaturę, a także dobrać jej zakres do rodzaju przygotowywanego napoju.

Granita maszyna – gdzie się sprawdzi?

Granita maszyna to sprzęt, który sprawdzi się praktycznie w każdym lokalu gastronomicznym, a więc nie tylko w restauracji, ale również w barze, czy w pizzerii. Ze względu na takie wszechstronne zastosowanie, granita maszyna jest urządzeniem niezwykle przydatnym.

Do tego jest też wyjątkowo ekonomiczne, ponieważ można w nim przygotować szereg różnych napojów, takich jak sorbet, jogurt, czy lody włoskie. Warto więc dobierać granitę maszynę ze względu na to, co konkretnie pragnie się zaserwować klientom w swoim punkcie gastronomicznym.

Granity napoje – ile kosztuje granitor i gdzie zamówić?

Granity napoje można włączyć do oferty swojego lokalu gastronomicznego bardzo szybko, ponieważ granitory nie należą do kosztownych urządzeń. Można je najczęściej zamówić w przedziale cenowym od pięciu do dziesięciu tysięcy. Tańsze modele są przeważnie wyposażone w jeden zbiornik i mają pojemność pięć litrów.

Granitory najlepiej zamawiać w sklepach, które oferują wyłącznie urządzenia tego typu. W ten sposób można wybierać w ofercie zawierającej dużą liczbę modeli, co pozwoli dokonać najbardziej trafnego zakupu.