Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić buty damskie w dużym rozmiarze?

Kobiety posiadające niestandardowy rozmiar stopy mają zwykle problem z zakupem obuwia. Na szczęście w dzisiejszych czasach znacznie łatwiej jest znaleźć model idealnie dopasowany do indywidualnych upodobań. Duże buty damskie relatywnie rzadko spotykane są w sklepach stacjonarnych. Popularne sieciówki posiadają kolekcje XXL, jednak wybór jest mocno ograniczony.

Sklepy online

Dużych butów damskich dobrze jest szukać w sieci. Atutem jest fakt, że liczba sklepów posiadających takie modele cały czas rośnie. Nie ma znaczenia, czy poszukujemy czegoś na co dzień, czy na specjalne okazje. Interesują Cię szpilki w rozmiarze 46? Ich zakup nie będzie żadnym wyzwaniem. Największym plusem jest fakt, że są to modne fasony, które perfekcyjnie wpasowują się w aktualnie obowiązujące trendy.

Zakup w e-sklepie z dużymi butami damskimi nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Przede wszystkim należy zapoznać się z tabelą wymiarową, która ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Pamiętaj, że nawet jeśli obuwie będzie nieodpowiednie, to nie stracisz pieniędzy. Konsument decydujący się na zakupy online ma prawo odesłać towar bez podania przyczyny. Bez problemu można również wymienić buty. Jeśli nie masz pewności, który rozmiar będzie właściwy, to zamów dwie, a nawet trzy pary. Po przymiarce możesz je odesłać.

Zakup u szewca

Duże buty damskie mogą również zostać zakupione u szewca. Warto wspomnieć o możliwości produkcji na indywidualne zlecenie. Jest to sporym udogodnieniem w przypadku, gdy posiadamy wady stopy np. haluksy, czy też koślawego palucha. Dysproporcje pomiędzy stopami sprawiają, że zakup gotowych butów bywa problematyczny. Ponadto istnieje możliwość zastosowania wkładki ortopedycznej, która jest wykonywana w oparciu o otrzymane wyniki badania stóp.

Minusem omawianego rozwiązania jest cena. Wiadomym jest, że duże buty damskie wykonywane na wymiar są o wiele droższe w zakupie. Należy jednak uwzględnić, że wysokojakościowe materiały o wiele dłużej pozostaną w nienaruszonym stanie. Jest to więc inwestycja na długie lata.

Krótkie podsumowanie

Zakup dużych butów damskich może wydawać się wyzwaniem. Prawdą jest, że w sklepach obuwniczych rozmiarówka zwykle kończy się na rozmiarze 41. Ponadto wiele tanich modeli pochodzi z Chin, gdzie rozmiarówka może być mocno zaniżona.

Podczas zakupu obuwia w niestandardowym rozmiarze należy przeanalizować wiele czynników. Lepiej jest posiadać w swojej szafie tylko kilka par, które będą w stu procentach dostosowane do rzeczywistych potrzeb oraz upodobań użytkownika.