Skip to content Skip to footer

Folia bąbelkowa – co warto wiedzieć?

Folia bąbelkowa to jeden z rodzajów folii wykorzystywanej do pakowania i wypełniania paczek. Tak naprawdę folia pęcherzykowa ma szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale także w gospodarstwach domowych.

Produkcja folii bąbelkowej – jakie są jej właściwości?

Folia bąbelkowa bydgoszcz to produkt zawierający pęcherzyki powietrza umieszczone pomiędzy materiałem. Dzięki temu posiada on dobrą odporność na wstrząsy i rozdarcia. Folia jest produktem przejrzystym, lekkim i wodoodpornym. Ponadto wykazuje dobrą izolację termiczną, co jest niezwykle ważne, gdy folia ma być wypełniaczem paczek i przesyłek. Folia bąbelkowa to także produkt, który może być poddawany recyklingowi. Jest to niezwykle istotny aspekt sprawiający, iż popularność folii bąbelkowej z każdym rokiem rośnie.

Producent folii bąbelkowej – złożoność procesu produkcji

Produkcja folii bąbelkowej jest procesem skomplikowanym, w którym potrzebne są nowoczesne maszyny i urządzenia pozwalające zapewnić najlepsze standardy pracy oraz produkujące folię bąbelkową spełniającą wyśrubowane normy polskie i unijne. Oprócz stosowania folii bąbelkowej do pakowania i wypełniania paczek, często jest ona stosowana podczas przeprowadzek. Folię można zakupić w dużych rolkach, którymi można łatwo zabezpieczyć sprzęty i meble podczas przeprowadzania się.

Folia pęcherzykowa – historia

Ciekawostką jest to, że folia babelkowa powstała przypadkiem, gdy w latach 60 XX wieku dwaj inżynierowie starali się stworzyć wytrzymałą tapetę z tworzywa sztucznego. To właśnie wtedy, podczas technologicznych prób, powstawała folia z pęcherzykami powietrza. Produkt ten nie znalazł zainteresowania odbiorców jako okładzina, lecz twórcy szukali dla niego innego zastosowania. Właśnie tak, folia bąbelkowa zaczęła być wykorzystywana w handlu, usługach oraz przemyśle.

Jak zbudowana jest folia bąbelkowa?

Folią bąbelkową jest materiał o wielu warstwach, który wykonany jest z odpornego na wilgoć i rozdarcie polietylenu. Współcześnie można kupić folię w różnych kształtach i formach. Najczęściej dostępna jest jednak w arkuszach, rolkach oraz jako część kopert i worków. Folia w arkuszach znajduje świetne zastosowanie w pakowaniu towarów oraz do wypełniania wnętrza kartonów. Folia w rolkach sprawdzi się do pakowania przedmiotów o większych rozmiarach, natomiast koperty z folią zapewniają bardzo dobrą ochronę niewielkich przedmiotów.

Folia bąbelkowa jest produktem wykorzystywanym wszechstronnie w praktycznie każdej dziedzinie życia.