Skip to content Skip to footer

Doniczki rattanowe – co warto wiedzieć?

Podczas aranżowania przestrzeni w domu nie można zapominać o akcesoriach związanych z hodowlą roślin. Jednym z chętniej stosowanych dziś rozwiązań są doniczki rattanowe. Czym charakteryzują się tego rodzaju produkty? Gdzie można dokonać ich zakupu?

Zalety doniczek z rattanu

Rattan, czyli inaczej rotang, to azjatyckie palmy pnące, jednak nazwą tą określa się również pochodzący z nich naturalny materiał, z którego wyplata się m.in. meble i różnorodne akcesoria. Jednym z nich są doniczki, wykorzystywane we wnętrzach i służące do urozmaicania balkonów, ogrodów i tarasów. Rattan posiada wiele zalet, dlatego świetnie sprawdza się właśnie przy hodowli kwiatów, stanowiąc doskonałe uzupełnienie dla roślinności i będąc jednocześnie dobrym elementem dekoracyjnym. Trzeba przyznać, że popularne dziś doniczki rattanowe atrakcyjnie prezentują się w niemal wszystkich pomieszczeniach i stylach. Chętnie korzystają więc z nich zarówno miłośnicy skandynawskiego designu, jak i klasyki. Donice rattanowe są trwałe i solidnie wykonane, ale jednocześnie nie przytłaczają ani nie dają wrażenia ciężkości. Duże znaczenie ma z pewnością ich odporność, zwłaszcza na działanie wilgoci. Trzeba również mieć na uwadze to, że doniczki z rattanu , dzięki wyplatanej konstrukcji, dobrze przepuszczają powietrze i wodę, co z pewnością korzystnie oddziałuje na rośliny, ale wymaga od hodowcy częstszego ich podlewania. Ponadto pojemniki te są praktyczne i łatwe do utrzymania w idealnej czystości. Dodatkowo można bez problemu zmieniać ich kolor, malując odpowiednią farbą lub lakierem.

Zakup doniczek rattanowych

Ze względu na dużą popularność doniczek rattanowych, coraz większa grupa producentów oferuje właśnie takie akcesoria. Nikt zatem nie powinien mieć kłopotu z zakupem tego typu produktów. Donice rattanowe można znaleźć w niemal wszystkich marketach z akcesoriami do domu i ogrodu. Również e-sklepy dają możliwość ich nabycia, co jest na pewno sporym udogodnieniem dla wielu osób i daje szansę na przejrzenie wszystkich opcji. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że doniczki z rattanu to naprawdę bardzo szeroka gama produktów. Klienci mogą wybierać między rozmaitymi formami, kształtami czy odcieniami. Oferowane doniczki rattanowe różnią się również wielkością, co jest jednym z czynników mających wpływ na ich cenę. Dodatkowo można zdecydować się na zakup specjalnych preparatów do czyszczenia właśnie tego rodzaju materiału. Z powodzeniem da się jednak wykonywać tę czynność za pomocą zwykłej szmatki z wodą i płynem.