Skip to content Skip to footer

Dlaczego plastikowe palety są warte polecenia?

Myśląc palety, wiele osób natychmiast wyobraża sobie palety drewniane. Zaskoczenie w tym nie ma żadnego. przez wiele lat tylko takie dostępne były w sprzedaży i tylko takich się używało. W dzisiejszych czasach, również są najpopularniejsze, między innymi z uwagi na to, że są łatwe do wyprodukowania, tanie w zakupie i proste w naprawie. Niestety są mało ekologiczne i stosunkowo nietrwałe. Warto je zastąpić plastikowymi. Plastikowe palety to doskonały wybór.

Niedrogie i super mocne

Palety plastikowe nie są drogie w zakupie. Ich najważniejszą zaletą jest trwałość. Zarówno plastikowe palety jak i europalety plastikowe są po prostu mocne, można na nich bezpiecznie transportować bardzo ciężkie ładunki. Widząc takie palety, wiele osób od razu zastanawia się co z nimi zrobić jak popękają. Otóż nie popękają przez wiele lat, wytrzymają o wiele dłużej niż drewniane, bowiem do ich produkcji używany jest bardzo mocny materiał, same palety zaś są na tyle grube, że ich pękanie raczej się nie zdarza. Owszem, może dojść do takiej sytuacji przy mechanicznym uszkodzeniu, ale tak samo można zniszczyć europalety plastikowe jak i europalety drewniane. Nie ma tu żadnej różnicy.

Gdzie kupić palety plastikowe?

Oczywiście punktów sprzedaży palet plastikowych jest o wiele mniej niż drewnianych, jednak szukając można znaleźć zarówno sprzedawców takich palet jak i producentów. Sprzedaż odbywa się również przez Internet. Warto i w ten sposób kupować, zakupione palety zostaną bowiem dostarczone bezpośrednio pod wskazany adres. Najczęściej dostawa jest bezpłatna, szczególnie przy zakupie większej ilości takich palet. Wielu producentów umożliwia też łatwą wymianę na nowe, jeśli ze starymi coś by się stało. Działanie w ten sposób to też namacalny dowód jakości takich palet, żaden producent, wiedząc, że palety mogą łatwo ulec zniszczeniu, nie zaryzykowałby opcji bezproblemowej i często bezpłatnej wymiany.

Podsumowując.

Może i drewniane palety są popularne, ale w dobie ekologii, warto stawiać na plastikowe. Na pewno nie są gorsze od tych drewnianych, najczęściej dużo mocniejsze. Owszem, jak pękną, naprawa jest trudna lub niemożliwa, ale jest mało sytuacji, w których można je zniszczyć. Niekiedy nawet celowe zniszczenie jest trudne do wykonania. Działając w branży transportowe czy też prowadząc usługi lub handel związany z magazynowaniem towaru na paletach, warto zdecydować się na te plastikowe, sukcesywnie odchodząc od drewnianych. To doskonały kierunek zmian.