Skip to content Skip to footer

Czym się charakteryzują profesjonalne wózki do sprzątania?

Wózki do sprzątania są dostępne w różnych typach i opcjach. Najprostszym pod względem konstrukcyjnym modelem jest pojedyncze wiadro z podwójną przegrodą lub wózek do sprzątania z podwójnym wiadrem, który jest bardzo szeroko stosowany. W zależności od aplikacji oraz budżetu, można wybrać między wózkami z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Wraz z rozwojem technologii, nastąpił wyraźny rozwój wózków plastikowych. W porównaniu do modeli wykonanych ze stali nierdzewnej, takie wózki do sprzątania są lekkie, wytrzymałe, higieniczne i łatwe do utrzymania.

Materiał wózka do sprzątania

Zestawy do sprzątania ze stali nierdzewnej zazwyczaj są przeznaczone do konkretnego celu. Dzięki elastyczności, w produkcji wózków z tworzyw sztucznych niektórzy producenci wprowadzili pojęcie modułowości w systemach wózka. Dzięki temu zestawy do sprzątania mają podstawowe części i podzespoły, które mogą być dobierane różnych kombinacjach zgodnie z wymaganiami klienta. Każdy wózek do sprzątania może być zmodyfikowany lub zmodernizowany po prostu poprzez usunięcie lub dodanie do niego części. Daje to klientom możliwość wyboru wózka zgodnie z ich wymaganiami. Każdy wózek można przekształcić w zależności od zmieniających się potrzeb.

Zastosowanie zestawów do sprzątania

Wózki do sprzątania oraz ich specyfikacje różnią się w zależności od różnych zastosowań. Na przykład, w dużych szpitalach zwykle stosuje się wózki na standardowe mopy. W dużych szpitalach są one standardowo zaopatrzone w wymienne wiadra. To dlatego, że szpitale wymagają bardzo wysokich standardów higienicznego czyszczenia. Nieco większe pod względem rozmiarów wózki są również używane w centrach handlowych, na lotniskach itp. Natomiast mniejsze zestawy są zazwyczaj wyposażane w pojedyncze mopy oraz przeważnie używane w mniejszych placówkach handlowych.

Zestawy do sprzątania dla firm

Początkowy koszt wózka może w niektórych firmach być traktowany jako duży wydatek. W takich miejscach zazwyczaj stosowane są zwykłe, niepraktyczne mopy przeznaczone do wykonywania konkretnych zadań. Taka metoda nie jest wydajna, ponieważ wymaga dużej siły roboczej. Również brak przeszkolonej kadry pracowników utrudnia przeprowadzenie sprzątania w efektywny sposób. Z wózków do sprzątania mogą korzystać pracownicy, którzy nie są wyszkoleni i wykwalifikowani. Przeszkolenie ich i pokazanie zalet korzystania z tego typu zestawów może być jednak bardzo pomocne. Im szybciej nastąpi ta praktyka, tym szybciej pracownicy przystosują się do nowego systemu.