Skip to content Skip to footer

Klasyczne cukierki krówki

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby smaku cukierka krówki. Mleczne, twarde cukierki mają swoich fanów zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych od wielu, wielu lat. Nic dziwnego, że to właśnie te słodycze można znaleźć na weselach jako prezent dla gości. Smaczne, słodkie krówki idealnie sprawdzą się do kawy. Warto więc mieć je zawsze pod ręką.

Dlaczego cukierki krówki są tak uwielbiane przez każdego?

Krówka cukierki zrobione są ze skondensowanego mleka i cukru. Krówki można obecnie znaleźć w bardzo rozmaitych wariantach. Wiele sklepów internetowych specjalizuje się nawet w tworzeniu znakomitych krówek personalizowanych, które doskonale nadają się do tego, by zamieścić na nich logo firmy, reklamę lub zdjęcie dziecka. Zdecydowanie najlepsze są krówki mleczne, które delikatnie się ciągną. Nie brakuje jednak fanów nowoczesnych, aromatycznych krówek czekoladowych, które są chrupkie i miękkie. W Polsce powstało wiele kawiarni, które sprzedają krówki także w innych smakach. Krówki producent oferuje również: truflowe, karmelowe, truskawkowe, a nawet waniliowe – wybór jest naprawdę bardzo duży.

Krówka cukierki dla każdego

Krówki producent przeważnie tworzy w klasyczny sposób. Jak wspomniano jednak powyżej, zdarzają się kawiarnie, które same tworzą krówki według własnej, sprawdzonej receptury. Tym samym np. w Ustce można kupić „krówki usteckie”, które w środku mają kawałki czekolady oraz orzechy. Można także kupić batony krówkowe, które przypominają jeden, duży cukierek, a smakują dokładnie tak samo jak cukierki krówki. W innych miejscach w Polsce sprzedawane są z pewnością krówki o jeszcze innych smakach lub z jeszcze innym nadzieniem. Trzeba przyznać bowiem, że jest tak wiele osób, które uwielbia te cukierki, że znajdzie się na rynku miejsce dla każdego, kto chce produkować wyśmienite, oryginalne cukierki na bazie naturalnych składników.

Ile kosztują oryginalne krówki?

Cukierki krówki można znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Nie brakuje ich w osiedlowych sklepikach, jak i w dużych marketach. Przeważnie ceny krówek wahają się od około 20 zł do nawet 60 zł za kilogram. Te cukierki z personalizowanym papierkiem, które sprzedawane są w sklepach internetowych mogą być znacznie droższe.