Skip to content Skip to footer

Czym jest oprogramowanie SOLIDWORKS?

SOLIDWORKS należy do najbardziej popularnych programów do projektowania CAD 3D. Jest on atrakcyjny dla jednoosobowych firm, jak i dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Prostą obsługę zachwalają inżynierowie, którzy bardzo szybko mogą opanować wszystkie jego elementy. Poza tym program ten łatwo udaje się wdrożyć w firmie. Można również dopasować ten program do indywidualnych oczekiwań, wybierając jeden z trzech pakietów: Standard, Professional lub Premium.

SOLIDWORKS – co to jest?

SOLIDWORKS to nowoczesne oprogramowanie, które umożliwia parametryczne modelowanie w trójwymiarze. Można dzięki niemu projektować modele różnych brył, modele powierzchniowe, arkusze blach, czy konstrukcje spawane. Za pomocą tego programu bez trudu można złożyć wszystkie składowe projektu w jedną całość, a także przygotować niezbędną dokumentację. Z SOLIDWORKS nie trzeba sobie wyobrażać, jak w przestrzeni będzie wyglądać określony model, gdyż za pomocą wizualizacji można go bez problemu podejrzeć, zanim zostanie on ostatecznie wyprodukowany.

SOLIDWORKS – wymagania systemowe

SOLIDWORKS wymagania to kwestia bardzo ważna, dlatego też warto się nad nią pokłonić. To oprogramowanie będzie działać bez zarzutu, jeśli przeznaczy się na nie co najmniej 16 GB pamięci RAM. W przypadku, gdy planuje się projektować większe modele i korzystać z solidworks simulation, najlepiej jeśli można dysponować pamięcią 32 GB.

Jeśli chodzi o SOLIDWORKS wymagania, to oprócz pamięci RAM ważne jest też to, w jakim systemie operacyjnym program ten jest obsługiwany. Jeśli posiadamy Windows 7 SP1 64-bitowy lub Windows 10 64-bitowy, wtedy możemy oczekiwać, że oprogramowanie to będzie działać bez zarzutu. Program ten nie zadziała natomiast na Windows Home.

Jeśli chodzi o wymagany procesor, to najlepszy jest Intel, bądź AMD. Jeśli potrzebna jest przebudowa oprogramowania, wtedy wykorzystuje się w tym celu jeden rdzeń. Jednak program posiada funkcje, które wykorzystują technologię wielowątkową i wówczas potrzebnych jest kilka rdzeni procesorów. Przykładami takich rozwiązań, które wykorzystują wielowątkowość jest SOLIDWORKS Simulation i Visualize.

Sprężyna SOLIDWORKS i inne projekty

W programie tym można zaprojektować różne modele, a przykładem jest chociażby sprężyna SOLIDWORKS. Oprogramowanie to pozwala nie tylko precyzyjnie projektować taki model, jak sprężyna SOLIDWORKS, czy przeróżne bryły, ale również zapewnia dostęp do wielu przydatnych danych, dzięki którym można analizować ruch danego modelu.