Skip to content Skip to footer

Czy warto używać profesjonalnych lakierów do paznokci?

Gdy odwiedza się sklep z lakierami do paznokci, bardzo szybko można zauważyć różnice pomiędzy tymi zwykłymi modelami a profesjonalnymi lakierami do paznokci. Czy faktycznie warto dopłacać i używać modeli lepszej klasy? A może jest to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto i tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, czy używa się taniego lakieru?

Kwestia efektywności

Z pewnością każda z nas zauważyła od razu różnice pomiędzy efektywnością działania poszczególnych lakierów do paznokci, które oferuje sklep z lakierami. Profesjonalne lakiery często wytrzymują w doskonałym stanie nawet przez kilka dni dłużej niż zwykłe, budżetowe wersje. Dzięki temu, zamiast malować paznokcie, dajmy na to, co 3-4 dni, można to robić raz w tygodniu. Oznacza to nie tylko oszczędność czasu, lecz również przede wszystkim paradoksalnie oszczędność pieniędzy. Nawet pomimo tego, że profesjonalne lakiery do paznokci kosztują więcej, to jednak dzięki temu, że używa się ich znacznie mniej, finalnie mniej się również na nie wydaje.

Jakość lakieru

Gdy odwiedza się sklep z akcesoriami do paznokci i przegląda poszczególne modele, trudno jest uświadomić sobie, który z nich będzie lepszy. Dopiero po przetestowaniu ich na własnym ciele i wykorzystaniu ich do pomalowania własnych paznokci, widać jak się one naprawdę prezentują.Nie da się w tym miejscu ukryć, że profesjonalne lakiery do paznokci posiadają o wiele lepszą jakość barwy, oraz co bardzo ważne, łatwość w nakładaniu ich. W przypadku używania tanich i niemarkowych lakierów często dochodzi do nierównego pokrywania nimi paznokcia, a także do powstawania zacieków, które trzeba skrupulatnie usuwać. Dzięki temu, że profesjonalne lakiery posiadają lepszy skład oraz lepszą konsystencję, malowanie nimi paznokci jest po pierwsze łatwiejsze, a po drugie uzyskiwane kolory są pełniejsze, głębsze i po prostu ładniejsze.

Czy warto je wybierać?

Nie ma znaczenia, czy odwiedza się sklep z akcesoriami do paznokci w dużych miastach, czy też w mniejszych miejscowościach. Wszędzie ceny dobrych, profesjonalnych lakierów do paznokci będą wysokie. Warto jednak pamiętać o tym, że decydując się na produkt lepszy, otrzymuje się nie tylko lepszą wydajność czy też zdecydowanie lepszą jakość kolorów, lecz również paradoksalnie lepszą cenę. Czy warto je kupować? Zdecydowanie tak, ponieważ jest to po prostu o wiele lepszy produkt, który wart jest swojej ceny.