Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o e-marketingu?

Kilkanaście lat temu popularnym nośnikiem reklamy były papierowe ulotki, katalogi, gazetki promocyjne, billboardy czy ogłoszenia w prasie i TV. W dobie tak dynamicznego rozwoju internetu powszechną sprawą stał się jednak e-marketing. Co kryje się pod tym pojęciem?

Czym jest e-marketing?

Marketing internetowy (zwany też e-marketingiem) to dość szeroki termin służący do określenia wszelkiego rodzaju działań online, których głównym zadaniem jest promowanie marki, usługi lub produktu. Istnieje wiele postaci takiego rozwiązania. Na pewno głównym z nich jest reklama internetowa w formie np. banerów, ogłoszeń, przekazów multimedialnych, e-mailingu i newsletterów. Opcji jest oczywiście znacznie więcej – marketing internetowy to obecnie wręcz ocean możliwości. Konkretne techniki, formy czy narzędzia trzeba jedynie dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Osoby, które na co dzień zajmują się e-marketingiem, muszą orientować się w podstawowych kwestiach związanych z tą tematyką. Chodzi tu m.in. o prowadzenie kampanii Google Ads czy zagadnienia z zakresy pozycjonowania i optymalizacji. Bardzo ważna jest również reklama internetowa w social mediach (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter itp.) oraz na platformie YouTube. Serwisy te nieustannie cieszą się bardzo dużą popularnością, zrzeszając wokół siebie spore grono internautów, mogących być odbiorcami danej usługi lub oferowanego produktu.

Marketing internetowy i jego korzyści

Dzięki temu, że sieć obejmuje dziś miliony użytkowników, bardzo łatwo można tą drogą docierać do potencjalnych klientów. Co ważne, reklama internetowa pozwala na idealne dostosowanie do grupy docelowej, przez co poszerzanie grona odbiorców może okazać się skuteczniejsze i szybsze. Dzięki e marketing mnóstwo małych, średnich i ogromnych przedsiębiorstw prężnie rozwija się w swojej branży. Wzmacnianie pozycji rynkowej i wizerunku – to główna korzyść reklamy internetowej.

Rozwiązanie to przeznaczone jest w zasadzie dla wszystkich, którym zależy na dobrej, a do tego stosunkowo taniej promocji swoich działań biznesowych. Czynnościami związanymi z marketingiem internetowym może zająć się każdy, kto posiada podstawową wiedzę w tym zakresie. Z pewnością jednak chcąc osiągnąć naprawdę dobre wyniki, warto poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy dobrze orientują się w tej dziedzinie. Trzeba mieć na uwadze, że e-marketing stale się zmienia – pojawiają się nowe trendy, usługi, narzędzia, inne z kolei przestają być aktualne.