Skip to content Skip to footer

Co trzeba wiedzieć o pojemnikach jednorazowych?

Hurtownia naczyń jednorazowych zwykle ma w swojej ofercie także pojemniki przeznaczone do przechowywania żywności. Stanowią one specyficzny rodzaj naczyń i zwykle są używane do transportu dań na wynos. Korzystanie z nich zdecydowanie usprawnia dostawę potraw w taki sposób, by dania nie traciły swojej jakości. Co trzeba wiedzieć na temat tego typu pojemników?

Pojemników się nie myje!

Nie każdy wie, ale pojemniki jednorazowe są gotowe do użycia. Wystarczy po prostu wyciągnąć je z opakowania zbiorczego i nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych przygotowań. Takie pojemniki są czyste i można bezpiecznie umieścić w nich jedzenie, które zostanie zjedzone przez ludzi. Oczywiście ważne jest, by hurtownia opakowań jednorazowych oraz klient, który nabył pojemniki, zadbali o ich poprawne przechowywanie. Karton z nimi nie powinien nigdy leżeć otwarty, a same naczynia powinny być wyciągane z niego wyłącznie po wcześniejszym umyciu rąk. Po użyciu pojemnik powinien trafić do śmieci. Nie należy go myć i próbować wykorzystać ponownie.

Nie wszystkie są do gorących dań

Bardzo ważne jest, by mieć świadomość, że nie wszystkie Pojemniki jednorazowe nadają się do przechowywania gorących dań. Zwyczajny plastik źle reaguje na wysoką temperaturę. Z tego powodu może się odkształcić lub nawet może pojawić się w nim dziura. Niektóre tworzywa pod wpływem podwyższonej temperatury wydzielają szkodliwe dla zdrowia substancje. Jeśli chodzi o przechowywanie gorących dań, to nadają się do tego wyłącznie pojemniki i naczynia, których producenci zaznaczyli taką opcję. Każda hurtownia opakowań jednorazowych je sprzedaje. Wystarczy tylko poszukać.

Dostępne w setkach wzorów

Pojemniki jednorazowe to bardzo szeroka gama produktów. Różnią się one od siebie wieloma czynnikami – pojemnością, wielkością, kształtem, kolorem, a nawet materiałem, z którego wykonano naczynie. Dlatego właśnie hurtownia naczyń jednorazowych musi być bardzo dobrze wyposażona. Przed zakupami w niej warto się wcześniej przygotować i dobrze zastanowić się nad tym, jaki rodzaj pojemników będzie najlepszy. Dzięki temu można radykalnie skrócić czas potrzebny do jego znalezienia w ofercie hurtowni. Oczywiście te pierwsze zakupy są zawsze najtrudniejsze, później już wybór jest prosty.