Skip to content Skip to footer

Co oferują wczasy z dietą Dąbrowskiej?

Typowe żywienie polskiego turysty zwykle pozostawia wiele do życzenia. Na wakacjach każdy lubi sobie pofolgować, przez co potem wraca do domu ze sporym nadbagażem kilogramów i często też gorszym stanem zdrowia. Wczasy z dietą Dąbrowskiej są świetną alternatywą dla typowych turnusów. To one pozwalają zarówno wypocząć, jak i zadbać o zdrowie.

Specjalistyczne wyżywienie

Głównym założeniem wczasów inspirowanych działalnością dr Dąbrowskiej jest zagwarantowanie wczasowiczom pełnego i odpowiednio zbilansowanego wyżywienia. Każdorazowo opiera się ono na podstawowych zasadach owocowo-warzywnej diety. Pacjenci otrzymują trzy posiłki dziennie, a w między czasie mogą pić wyłącznie wodę.

Pierwsze dni na wczasach z dietą Dąbrowskiej na pewno będą sporym szokiem dla uczestników, ale organizm bardzo szybko przywyka do nowego trybu żywienia. Potem jest już tylko lepiej. Pacjenci nawet po tygodniowym pobycie są w stanie odczuć wyraźną poprawę w zdrowiu, wyglądzie i samopoczuciu.

Zabiegi rehabilitacyjne

Dieta to jednak nie wszystko. Aby zaoferować uczestnikom kompleksową opiekę i zadbać o nich holistycznie, organizatorzy wczasów z dietą Dąbrowskiej przygotowują dla nich pakiety dodatkowych usług. Wśród nich pojawiają się najczęściej zabiegi rehabilitacyjne. W połączeniu z dobrą dietą i wypoczynkiem potrafią zapewnić spektakularne rezultaty.

Oczywiście przed skorzystaniem z zabiegów pacjenci są poddawani badaniom lekarskim. Wykwalifikowani specjaliści sprawdzają stan ich zdrowia i wystawiają diagnozy, by dopiero później dopasować odpowiedni typ rehabilitacji do konkretnego problemu. Zabiegi dobierane są więc indywidualnie.

Zróżnicowane aktywności fizyczne

Mimo iż wczasy z dietą Dąbrowskiej mogą się różnić w zależności od tego, kto je organizuje, to jednak zawsze zachęcają one uczestników do zwiększonej aktywności fizycznej, proponując im ciekawe zajęcia sportowe. Każdy dzień rozpoczyna się delikatnym rozruchem, czyli poranną gimnastyką. Popołudniami najczęściej organizowane są piesze wycieczki lub zajęcia nordic walking, przy okazji których można spędzić trochę czasu na łonie natury.

Ośrodki często też wyposażone są w duże siłownie oraz oddzielne sale fitness. Uczestnicy wczasów mogą z nich korzystać bez ograniczeń, a także korzystać z pomocy trenerów personalnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.