Skip to content Skip to footer

Chcesz kupić alkomat? Zobacz, co wybrać i gdzie go zamówić

Alkomat to bardzo praktyczne urządzenie, za pomocą którego można dokonać szybkiego i dokładnego pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli zastanawiasz się nad jego zakupem, zobacz, jak wybrać odpowiedni sprzęt i gdzie go zamówić.

Komu przyda się alkomat?

Dzięki alkomatom można dowiedzieć się, czy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol. Osoba pod wpływem alkoholu nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, obsługiwać maszyn, pracować.

Poza służbami alkomaty mogą być również używane przez osoby prywatne. Często są one kupowane przez kierowców, którzy chcą dowiedzieć się, czy po wypiciu alkoholu mogą siąść za kółkiem. Również są one używane powszechnie z zakładach pracy, by sprawdzać, czy pracownicy nie znajdują się pod wpływem alkoholu.

Rodzaje alkomatów – jaki wybrać?

Oferujący alkomaty sklep może zaoferować tego typu wyposażenie w wielu wariantach. Jakie są główne rodzaje alkomatów?

Najprostszymi i najtańszymi są alkomaty jednorazowe. Są to łatwe w obsłudze akcesoria, które wyposażone są w substancje zmieniające kolor pod wpływem alkoholu.

Drugą kategorią są elektroniczne alkomaty, które są urządzeniami wielorazowymi. Za pomiar odpowiada wtedy sensor. Elektroniczny alkomat można kupić w kilku wariantach, na przykład jako alkomat półprzewodnikowy, elektrochemiczny, spektrofotometryczny.

Zwykle do użytku prywatnego kupuje się elektroniczny alkomat półprzewodnikowy. Takie urządzenia są niedrogie i łatwe w użyciu, ale mogą dawać nieprawidłowe pomiary u osób palących papierosy, w zbyt wilgotnych warunkach. Można kupić je w cenie kilkuset złotych. Dokładniejszy będzie alkomat elektrochemiczny – tego typu sprzęty wykorzystuje również Policja. Wydatek będzie jednak wyższy i wyniesie parę tysięcy złotych.

Gdzie można kupić alkomat?

Sprzedażą alkomatów zajmuje się obecnie wiele sklepów. Można zakupić je między innymi w sklepach specjalizujących się w ich sprzedaży, w sklepach z wyposażeniem BHP, artykułami bezpieczeństwa, elektroniką.

W przypadku chęci zakupu wysokiej jakości sprzętu jak alkomaty sklep internetowy będzie dobrym wyborem. W sklepach online asortyment alkomatów jest duży, a ceny przystępne. Sprzęt nadawany jest również od razu do klienta, dlatego zakupy są bardzo wygodne.