Skip to content Skip to footer

Błędy popełniane podczas kupowania używanej optyki myśliwskiej

Każdemu z nas zdarza się popełnić błędy. To w zasadzie nic jakiegoś strasznego. Warto jednak wiedzieć, jakie są najczęściej popełniane przez innych błędy tak, aby samemu chociaż uniknąć już tego rodzaju przykrych konsekwencji. Poniżej zatem przedstawimy, jak prezentują się najczęściej popełniane błędy w zakresie kupowania używanej optyki myśliwskiej.

1) brak wiedzy

Przede wszystkim, dość często można spotkać się z tym, że ktoś próbuje kupić używaną optykę zupełnie bez żadnej wiedzy na ten temat. Oczywiście taka osoba szybko staje się łatwym łupem dla różnych naciągaczy.

Czy to jednak oznacza, że nie ma żadnego sensu kupować używanej optyki? Oczywiście, że nie! Używana optyka myśliwska ciągle stanowić może doskonały pomysł, jednak warto, abyśmy nie oglądali jej sami. Naprawdę wystarczy nasz starszy kolega z koła łowieckiego czy instruktor.

2) brak sprawdzonego miejsca

Warto także zaznaczyć, że poważnym błędem jest kupowanie optyki myśliwskiej z zupełnie niesprawdzonego miejsca. Dlaczego jest to istotne? Otóż pamiętajmy, że to jest broń – zawsze tutaj trzeba wiedzieć, skąd jakikolwiek jej element pochodzi.

Warto zatem sprawdzać tylko sprawdzone miejsca, takie jak np optykamysliwska.pl. Wówczas mamy już jakąś gwarancję, że nie jest to od pokątnego handlarza, że nie jest to broń nielegalna, zniszczona itp.

Oczywiście nie oznacza to, że tylko i wyłącznie optykamysliwska.pl to sprawdzone miejsce. Można znaleźć wiele innych – przykładowo można kupić broń np. od znajomego, instruktora, od cenionego i renomowanego handlarza itp.

3) brak sprawdzenia kupowanej optyki

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że poważnym błędem jest także brak sprawdzenia optyki przed jej zakupem. Nigdy nie powinno się kupować używanej optyki tylko i wyłącznie na podstawie zdjęcia – to naprawdę może się nieciekawe skończyć. Zawsze lepiej jest, gdy nasza przyszła używana optyka myśliwska zostanie dokładnie obejrzana.

A co zrobić, jeśli sami to nie za bardzo wiemy, w jaki sposób można jakoś profesjonalnie obejrzeć taką optykę? Otóż wówczas naprawdę warto zabrać na takie spotkanie kogoś doświadczonego, starszego kolegę, instruktora. Nie tylko wówczas nauczymy się wiele, lecz także dany handlarz będzie zupełnie inaczej do nas podchodził, może także podać inne ceny, najbardziej zbliżone do tych prawdziwych.