Skip to content Skip to footer

Automatycznie zapisany szkic

Umiejętność gry na gitarze jest jednym z najbardziej popularnych hobby. Grę na tym instrumencie można rozpocząć w zasadzie w każdym wieku. Wystarczy odrobina zacięcia, by już w kilka miesięcy opanować tę sztukę. Dźwięki gitary stanowią element nieodłączny każdego udanego ogniska.

Od czego zacząć?

Naukę gry można rozpocząć na własną rękę, korzystając z kursów Internetowych, książek lub czytając blogi tematyczne. Jednak, jeżeli zależy nam na czasie, najlepszym sposobem będzie zainwestowanie w lekcje z profesjonalistą. Poza skuteczną nauką gry będzie można liczyć na jego wsparcie w zakresie wyboru odpowiedniego instrumentu. Gitary i akcesoria do nich potrzebne to dziedzina wymagająca fachowej wiedzy. Lekcje niekoniecznie muszą odbywać się podczas osobistych spotkań. Coraz więcej nauczycieli prowadzi swoje lekcje przez środki elektronicznego przekazu.

Wybór instrumentu.

Wiadome jest, że nie zaczniemy nauki, bez posiadania odpowiedniego instrumentu. Miejscem, gdzie możemy znaleźć gitary i akcesoria jest oczywiście sklep z gitarami. Różnorodność producentów, rodzajów oraz wielkości instrumentów zapewnia sklep muzyczny Pszczyna. Pracownicy sklepów muzycznych, są najczęściej profesjonalistami, którzy doradzą w odpowiednim wyborze instrumentu na początek. Często osoby początkujące decydują się na zakup instrumentu używanego. Jeżeli gitara pochodzi od dobrego producenta, nawet używana może posłużyć jeszcze przez długi czas.

Strojenie gitary

Podstawową umiejętnością, jaką trzeba opanować przed przystąpieniem do nauki gry, jest jej strojenie. Może to przestraszać każdego kto nigdy nie miał styczności z muzyką, jednak są na to skuteczne sposoby. Sklep z gitarami, poza zasobem instrumentów posiada elektroniczne stroiki. Dzięki nim bez problemu nastroimy gitarę przed każdą lekcją. Stroiki odbierają dźwięk jaki wydaje przykręcana struna i za pomocą światełka informuje, czy jej naciąg jest odpowiedni.

Codzienne ćwiczenia

Każda umiejętność praktyczna wymaga ćwiczeń. Podobnie jest z nauką gry na instrumencie. Największy problem dla początkujących stanowi umiejętne wybijanie rytmu na strunach oraz dociskanie strun na progach. Sklep muzyczny Pszczyna organizuje weekendowe spotkania gitarowe, podczas których nowicjusze mogą uczyć się gry od profesjonalistów. Najczęstszą radą jaką wtedy słyszą, to konieczność odbywania codziennych ćwiczeń gitarowych.