Skip to content Skip to footer

Pianka polietylenowa w ofercie handlowej

Prowadzisz firmę transportową lub zajmujesz się produkcją bądź dystrybucją sprzętu elektronicznego, RTV i agd? Pracujesz jako wykonawca na budowie? Sprawdź, co to jest pianka polietylenowa. Dowiedz się, jak jej właściwości mogą pomóc Ci w codziennej pracy.

Z czego produkowana jest pianka polietylenowa?

Głównym składnikiem tego materiału jest LDPE, czyli słabo usieciowany polietylen. Pomimo iż ma małą gęstość, charakteryzuje go duża elastyczność i giętkość. Jest chemicznie neutralny i nie ma zapachu. Jego niewątpliwym atutem jest duża odporność na wilgoć i parę.

Ostateczny produkt, jakim jest pianka, powstaje w wyniku działania na LDPE obojętnym gazem propan-butan. Dzięki temu powstaje spieniona struktura pianki. Właściwości finalnego produktu umożliwiają łatwe jego przycinanie lub zgrzewanie.

W jakiej branży można stosować piankę polietylenową?

Dzięki znakomitym właściwościom amortyzującym i izolującym pianki jest stosowana masowo jako materiał ochronny delikatnych powierzchni lub sprzętów. Firmy transportowe i produkujące opakowania, wykorzystują pianki polietylenowe na co dzień. Dzięki doskonałym właściwościom antystatycznym są odpowiednie do zabezpieczania sprzętu RTV i elektronicznego.

Pianka polietylenowa jest stosowana na szeroką skalę w budownictwie. Wykorzystuje się ją w postaci taśm dylatacyjnych i taśm izolujących lub ochronnych. Pianka jest znakomitym izolatorem, dlatego też produkuje się z niej otuliny i osłony rur. Dzięki sprężystości i elastyczności, a w pogrubionych płytach sztywności, stosuje się ją także do produkcji sprzętu sportowego i medycznego, między innymi mat, akcesoriów na basen oraz gorsetów i stabilizatorów.

W jakich postaciach występuje pianka polietylenowa w ofercie handlowej?

W sklepach, składach budowlanych i hurtowniach opakowań, najczęstszą oferowaną odmianą pianki jest pianka w rolce. Jedna rolka pianki może mieć różną długość i szerokość, co umożliwia dokładne dopasowanie pianki do powierzchni, na której ma być montowana. Grubość pianki w rolce wynosi od 0,8 do 10 milimetrów.

W branży budowlanej najbardziej popularną pianką jest Pianka w arkuszach. Jej grubość w pojedynczej płycie osiąga nawet 100 milimetrów. Specjalną wersją płyty polietylenowej jest płyta kaszerowana. Znajduje zastosowanie jako wewnętrzna okładzina metalowych zbiorników.