Skip to content Skip to footer

W jakich sytuacjach przydają się skrzynie na owoce wykonane z plastiku?

Prace sadownicze nie ograniczają się jedynie do uprawy owoców. To szereg czynności pielęgnacyjnych, przeprowadzenie procesu zbiorów, a często również dystrybucja wytworzonych artykułów spożywczych. W wielu przypadkach muszą być te wszystkie działania idealnie rozłożone w czasie, tak aby owoce były w optymalnej kondycji i zostały sprzedane po maksymalnej cenie. W każdym etapie tego procesu konieczne jest korzystanie z pojemników na owoce – najpopularniejszym rozwiązaniem są skrzynki sadownicze, które ułatwiają zarówno zbiór, jak i sortowanie czy transport plonów.

Skrzynie na owoce w okresie zbiorów

Skrzynki sadownicze swoją przydatność pokazują już w czasie zbierania owoców w sezonie. W wielu przypadkach mogą być one docelowym pojemnikiem do którego zbierane są płody rolne. Zbiory wkładane są do niej i następnie trafiają prosto do magazynu lub do dystrybucji. Standardowe skrzynki są wygodne do postawienia na drabinie lub wózku przystosowanym do prowadzenia zbiorów.

Jak skrzynki plastikowe na owoce producent przygotował do zabezpieczania plonów w czasie transportu?

Owoce są najbardziej narażone uszkodzenia mechaniczne w czasie transportowania oraz pakownia, dlatego skrzynie plastikowe mają za zadanie chronić owoce w tych sytuacjach szczególnie. Z tego właśnie powodu skrzynki można układać w stosy, które będą chronić owoce przez rozsypaniem czy uszkodzeniem mechanicznym. W takich przypadkach, gdy chodzi o skrzynki plastikowe na owoce producent zadbał o to by dno skrzynki stanowiło jednocześnie pokrywę dla tej znajdującej się poniżej.

Skrzynki sadownicze – sposób na ekspozycję owoców w małych sklepach detalicznych

Skrzynie na owoce są również wygodnym sposobem na ekspozycję ich w sklepach. Widać to szczególnie na targach czy w sklepach detalicznych. Skrzynki można ustawiać jedna na drugiej, a każdy widzi co się w nich znajduje.

Ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Nie zawsze całe plony są sprzedawane w jednym terminie, dlatego trzeba je utrzymać w należytej kondycji przez pewien okres czasu. Odpowiednia przestrzeń magazynowa jest ograniczona, z tego powodu układanie skrzynek w stosy pozwala ją maksymalnie wykorzystać.