Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę kupując nowe lampy wiszące?

Lampy sufitowe mają przeważnie za zadanie oświetlić całe pomieszczenie, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby kupić porządne oświetlenie i umiejętnie wykorzystać jego potencjał. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak wybrać idealną lampę wiszącą do swojego mieszkania i na co zwracać szczególną uwagę odwiedzając sklep z lampami.

Dlaczego wybór lampy wiszącej jest tak bardzo ważny?

Odpowiedni wybór lampy wiszącej pomoże nam wyeksponować wszystkie walory naszego mieszkania, a co najważniejsze lampy mogą pomóc nam również ukryć wszelkie niedoskonałości. Lampy wiszące idealne nadają się nie tylko do ukazania głębi kolorów, ale również do widocznego zaznaczenia dodatków użytych w aranżacjach wnętrz. Należy pamiętać jednak o tym, że prawidłowe ustawienie kąta padania światła wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, aby wybrać porządne lampy sufitowe, to warto skorzystać z pomocy odpowiedniego fachowca.

Na co zwrócić uwagę kupując lampę wiszącą?

Pierwszym i bardzo ważnym kryterium jest oczywiście dobór odpowiedniej mocy żarówek oraz samego koloru światła. Każdy pokój jest przystosowany do zupełnie innych czynności, dlatego też w każdym pomieszczeniu powinno się stosować zupełnie inne oświetlenie. Jeżeli chodzi o oświetlenie do biura albo gabinetu domowego, to warto skupić się w pierwszej kolejności na lampach, które dają jasne i mocne światło. Takie oświetlenie doskonale mobilizuje do pracy i aktywności. Jeżeli chodzi o sypialnie to tutaj najlepiej sprawdzi się przygaszone oświetlenie, które nadawać będzie całemu wnętrzu odpowiedniego charakteru. Lampy z reguły wiszą na środku sufitu, ale w nowoczesnych aranżacjach wnętrz lampy sufitowe coraz częściej montuje się nad stołem, który wcale nie musi znajdować się na środku pokoju.

Odpowiednia wysokość lampy

W przypadku lamp sufitowych bardzo ważną kwestią jest to, aby wybrać odpowiednią wysokość, która w dużej mierze zależy głównie od metrażu danego pomieszczenia. Im mniejsze mamy pomieszczenie, to tym niżej powinny znajdować się klosze, dzięki czemu światło będzie bardziej intensywne. Jeżeli mamy wielkie pomieszczenie, to oczywiście lampa powinna być zawieszona jak najwyżej tak, aby objęła swoim zasięgiem jak najwięcej rzeczy. Pamiętać należy również i o tym, że jak lampa sufitowa wisieć będzie za nisko, to niepotrzebnie będzie nas oślepiać.