Skip to content Skip to footer

Zakup oprogramowania Solidworks do firmy

Oprogramowanie typu CAD jest potrzebne w każdej firmie, która zajmuje się tworzeniem chociaż małych rzeczy. A Solidworks to jedno z najbardziej popularnych oprogramowań tego typu na świecie. Jest naprawdę przydatny i praktyczny. Dowiedz się, dlaczego warto kupić go do swojej firmy i jakich kosztów możesz się w związku z tym spodziewać.

Solidworks – oprogramowanie do każdej firmy

Solidworks to oprogramowanie dedykowane firmom projektowym i produkującym. Jest to program, który pozwala na stworzenie projektów 3D i złożenia dokumentacji 2D. Dodatkowo pozwala na otwieranie wielu różnych rozszerzeń, co sprawia, że można dzięki niemu współpracować z firmami i podwykonawcami, które wykonują innego rodzaju projekty. Solidworks to nie jest jedno oprogramowanie. Każda firma może wybrać jeden z trzech pakietów – Standard, Professional i Premium. Każdy z nich ma inne możliwości, dlatego można idealnie dopasować oprogramowanie do potrzeb firmy.

Możliwości programu Solidworks

Nawet podstawowa wersja programu Solidworks jest bardzo bogata i rozbudowana. Pozwala na tworzenie projektów konstrukcji, mechanizmów, pojazdów, części i mebli. Program Solidworks zawiera różnego rodzaju narzędzia, także do rysowania 3D i tworzenia złożeń. Ułatwia także modelowanie powierzchniowe i bryłowe, a wyższe wersje tego oprogramowania pozwalają także na tworzenie animacji, które ułatwiają wizualizację projektu.

Solidworks download, czyli zakup programu

Solidworks to program bazujący na licencji rocznej. Po jej wykupieniu możesz ściągnąć program na podaną w licencji liczbę urządzeń. Solidworks download za darmo to opcja wyłącznie dla studentów, którzy studiują na uczelniach technicznych i politechnikach współpracujących z solidworks i pozwalających na wykorzystanie licencji do celów naukowych.

Cena oprogramowania Solidworks

Programy typu CAD są bardzo złożone i pozwalają na robienie naprawdę skomplikowanych operacji, więc ich koszt jest dość wysoki. Także w przypadku zakupu programu Solidworks cena może być dość znaczna. Jednakże warto wiedzieć, że wybierając oprogramowanie do firmy, można skonsultować się ze specjalistami i wybrać pakiet, który najlepiej odpowiada potrzebom przedsiębiorstwa. W przypadku takiego programu Solidworks cena może być bardziej korzystna i jest negocjowalna.