Skip to content Skip to footer

Jak wykorzystać okładzinę ścienną w aranżacji mieszkania?

Okładziny ścienne zyskują na popularności. Nic dziwnego – to materiał, który pozwala połączyć dwie nieraz stojące w sprzeczności cechy: estetykę i funkcjonalność. Dodatkowo to okładzina ścienna jest bardzo uniwersalna i może być zastosowana w różnych pomieszczeniach, pokrywać ściany w całości albo zostać użyta tylko jako drobny detal. Okładzina ścienna PCV cena to dodatkowa zaleta – ten materiał wykończeniowy nie wymaga dużych nakładów finansowych, a pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny. Jakie inne zalety mają ścienne okładziny PCV? W jakich pomieszczeniach je stosować? I jak wykorzystać panele PCV to dekoracji wnętrz?

Okładziny ścienne PCV – sposób na ciekawe wnętrze

Okładzina ścienna PCV ma wiele zalet. Oprócz wytrzymałości jest nią przede wszystkim wyjątkowa uniwersalność. Łącząc w sobie estetykę i funkcjonalność, ścienne okładziny idealnie nadają się właściwie do każdego pomieszczenia. Z powodzeniem można stosować je jako dekorację w salonie, w sypialni albo w pokoju dziecięcym, ale sprawdzą się również jako wykończenie łazienki czy kuchni. Mogą być umieszczane na całości ściany lub jej fragmencie, są odporne na działanie wody i zabrudzenia. Wodoodporną powierzchnię wystarczy przetrzeć na wilgotno, żeby przywrócić jej ładny wygląd. Co więcej, ścienne panele PCV są dostępne w wielu rozmiarach oraz w zróżnicowanej kolorystyce, co daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Oprócz jednokolorowych paneli sklepy oferują również motywy cegły, drewna czy tapety. To kolejny atut tego rozwiązania. Umieszczając na ścianie okładzinę ścienną z motywem drewna, uzyskać można efekt do złudzenia przypominający prawdziwe deski, jednocześnie stosując dużo trwalszy i odporniejszy na uszkodzenia materiał (dodatkowo tańszy).

Gdzie kupić okładzinę ścienną PCV?

Okładziny ścienne do wykończenia mieszkań oferuje obecnie większość sklepów budowlanych – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Poszukując idealnego wzoru czy rozmiaru płyt, warto przejrzeć oferty różnych sprzedawców. Dzięki temu można też sporo oszczędzić – jeśli interesuje nas okładzina ścienna PCV cena może się znacznie różnić w zależności od sklepu. Im większa powierzchnia ściany ma zostać pokryta panelami PCV, tym więcej można oszczędzić, wybierając odpowiednie miejsce zakupu. Wybierając idealną okładzinę, warto też zwrócić uwagę na jej jakość. Płyty powinny być solidne, wytrzymałe, estetycznie i gładko wykończone. Ich montaż ułatwią odpowiednio przygotowane wpusty, dzięki którym układanie paneli na ścianie będzie wygodne i szybkie.