Skip to content Skip to footer

Wybierz pościel w ulubionym kolorze

Urządzasz sypialnię? Chcesz w prosty sposób coś w niej zmienić? A może wystarczy nowa pościel? Zanim ją kupisz, zastanów się, czy ma być wzorzysta czy też lepsza będzie jednokolorowa. Pamiętaj też, że kolor ma wpływ na nasze samopoczucie.

Wzorzysta czy w jednolitym kolorze?

Musisz kupić nową pościel. Do wyboru masz pościele w jednym kolorze oraz wzorzyste. Wybór tych ostatnich jest ogromny. Jeśli lubisz klasykę, to najlepsza będzie pościel w drobne, pastelowe kwiaty, paski lub kratkę. Dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko, możesz wybrać pościel z bajkowymi i filmowymi bohaterami, zwierzętami czy samochodami. Urocza jest pościel w kropki. Bez względu na kolor zawsze poprawi ci humor.Jeśli szukasz modnej pościeli, to postaw na elegancką pościel z wzorami 3D. To ostatni krzyk mody. Taka pościel najlepiej będzie wyglądała w sypialni o stonowanej, jednolitej kolorystyce.

Dlaczego warto kupić jednokolorową pościel?

Bardzo elegancko wygląda pościel jednokolorowa. Niekonieczne musi być klasycznie biała. Znakomicie będzie wyglądać np. Pościel zielona lub niebieska. Jednokolorowa pościel może być też ozdobiona delikatnymi koronkami lub haftem w takim samym lub kontrastowym kolorze. To bardzo wykwintna forma pościeli.Jednokolorowa pościel jest ponadczasowa. Będzie pasowała do każdego wnętrza. Jeśli ją wybierzesz, to masz pewność, że nawet po zupełnej zmianie wyposażenia i kolorystyki sypialni, pościel dalej będzie pasować. Poza tym sypialnia z jednokolorową pościelą wygląda na bardziej uporządkowaną i estetyczną.

Jaki kolor pościeli wybrać?

Zanim kupisz jednokolorową pościel, zastanów się nad jej kolorem. Badania wykazują, że kolor ma pewien wpływ na samopoczucie człowieka. Pościel zielona i niebieska będą działały uspokajająco. Dzięki temu lepiej się zrelaksujesz, zanim zaśniesz. Zielony i niebieski najczęściej kojarzą się z naturą, co dodatkowo wpłynie pozytywnie twój nastrój. Poza tym są to kolory chłodne, doskonałe na gorące letnie noce.Pościel w kolorze czerwonym i pomarańczowym uznawane są za mało sprzyjające zasypianiu. Ale pościel w tych ciepłych barwach będzie znakomita zimą. Optycznie ociepli pomieszczenie, a zanurzenie się w takiej pomarańczowej pościeli będzie czystą przyjemnością. Możesz też wybrać kolory bardzo uniwersalne i neutralne, takie jak białe i szare. Wyglądają zawsze bardzo elegancko i świeżo.