Skip to content Skip to footer

Wczasy nad morzem z psem- nic trudnego!

Posiadanie czworonożnego przyjaciele wcale nie musi oznaczać rezygnacji z podróży czy wakacyjnego lenistwa w ulubionych miejscach. Choć może się wydawać, że wczasy nad morzem z psem wymagają dużego zachodu, to tak naprawdę wystarczy zatroszczyć się o kilka dodatkowych kwestii. Podpowiadamy o co powinieneś zadbać wybierając się na wakacje z psem.

Wybierz odpowiednią miejscówkę

Nie każdy kurort nadmorski będzie dobrym rozwiązaniem, gdy towarzyszyć ma nam pies. Przede wszystkim najlepiej unikać miejsc przyciągających tłumy. Takie miejsca nawet dla człowieka bywają męczące, a co dopiero dla czworonoga, który na co dzień w takich miejscach nie bywa. Dużo lepiej na wczasy nad morzem z psem wybrać małą, spokojną miejscowość, gdzie ruch turystyczny nie jest taki przytłaczający.

Wybierając się nad morze koniecznie trzeba też sprawdzić, czy w pobliżu miejsca, do którego chcemy pojechać znajdują się tak zwane „psie plaże”. Wiele nadmorskich miejscowości wprowadza zakaz wyprowadzania psów na części lub całości swoich plaż. Spacer z pupilem w takim miejscu może skończyć się nawet niemałym mandatem.

Nie szukaj noclegu na ostatnią chwilę

Wyjeżdżając nad morze z psem trzeba nie tylko sprawdzić możliwość wstępu na plaże, ale także to czy znajdziemy miejsce noclegowe otwarte na przyjęcie naszego pupila. Zwłaszcza mając dużego psa do rezerwacji najlepiej zabrać się ze sporym wyprzedzeniem, bo choć miejsc akceptujących zwierzęta jest coraz więcej, nadal spora część z nich przyjmuje jedynie te małe.

Co jest dużym ułatwieniem, większość wyszukiwarek miejsc noclegowych ma już opcję „akceptujemy zwierzęta” dzięki czemu można od razu poszukać hotelu czy pensjonatu, w którym nasz pupil będzie mile widziany. W przypadku braku takich miejsc warto podzwonić po obiektach, zwłaszcza jeśli nasz pupil jest filigranowych. Wielu właścicieli jest w tym względzie skłonnych do negocjacji.

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie psa

Wczasy nad morzem z psem to duża ilość spacerów po plaży, ale też po nadbrzeżnych lasach. Niestety, także tam problemem są kleszcze. Dlatego przed wyjazdem warto zadbać o świeżą ochronę naszego pupila przed insektami. Kleszcze przenoszą bardzo niebezpieczne choroby, także dla psów, warto oszczędzić sobie wizyt u weterynarza podczas urlop, lub tuż po nim.

Psa na wyjazd trzeba też odpowiednio zaopatrzyć: karma, miska, smycz i obroża to niezbędne minimum. Warto jednak na taką okazje przygotować dla pupila dodatkową porcję smakołyków. Jeśli pies nie podróżuje z nami zbyt często warto zabrać mu jego legowisko lub ulubiony koc do spania. Dzięki temu nocleg w obcym miejscu będzie dla niego o wiele mniej stresujący.