Skip to content Skip to footer

Wczasy nad morzem – doskonały sposób na udaną rodzinną rekreację

Wyjazd nad morze całą rodzinką to doskonała okazja, by pobyć trochę razem, porządnie się zrelaksować i zażyć odrobiny jodu. Trzeba też dopilnować wszystkich organizacyjnych spraw, aby wycieczka nie zamieniła się w totalną katastrofę.

Dlaczego wczasy nad morzem z wyżywieniem to dobry pomysł?

Po pierwsze dlatego, że podczas takiego wyjazdu nie ma jak ugotować obiadu czy kolacji, a stanie przy kuchni to zwyczajne marnotrawstwo czasu. Jest przecież tyle rzeczy do obejrzenia i tyle ciekawszych zajęć niż gotowanie. Poza tym hotelowe jedzenie jest tak dobre, że trudno się mu oprzeć. Co innego posiłki na mieście. Nie wiadomo, czy są świeże, jak są przygotowywane i z jakich składników. Żywiąc się byle czym, można się co najwyżej rozchorować. Warto więc przed przyjazdem zarezerwować sobie posiłki serwowane przez hotelową kuchnię, bo to gwarancja smaku i przyzwoitej jakości.

Zalety wczasów nad morzem z wyżywieniem?

Mając zapewniony catering hotelowy, nie trzeba robić żadnych zakupów ani przywozić specjałów z domu. Po drugie można ograniczyć niezdrowe jedzenie typu fast- food. Po trzecie mając więcej wolnego czasu, można skupić się na spacerach, graniu w siatkówkę plażową czy łapaniu opalenizny. Wieczorami można spacerować po plaży przy blasku księżyca lub podziwiać rozgwieżdżone niebo. Wczasy nad morzem z wyżywieniem mają i ten plus, że są tańsze niż chodzenie po restauracjach czy jadłodajniach.

Poza tym menu hotelowe można dopasować do planu dnia i dzięki temu zjeść na przykład obiadokolacje. Czasem zdarza się, że wczasowicze mają konkretne życzenia żywieniowe, bo są cukrzykami i dieta to podstawa ich funkcjonowania. W większości pensjonatów i hoteli nie ma z tym problemu. Wystarczy wcześniej zgłosić ten fakt obsłudze hotelowej, by dostać stosowny posiłek.

Jakie jeszcze udogodnienia czekają na wczasowiczów?

To oczywiście zależy od standardu hotelu, ale w większości z nich dostępne są łazienka z wanną lub prysznicem. Czasem zdarza się też jacuzzi. Poza tym w każdym pokoju jest telewizor i kablówka, na wypadek, gdyby wyjście na plaże okazało się niemożliwe z powodu deszczu.

Goście z dziećmi mogą liczyć na plac zabaw lub zajęcia plastyczne. Trzeba przecież zająć czymś maluchy, żeby się nie nudziły. Niekiedy istnieje możliwość wypożyczenia rowerów na dłuższy czas. To doskonały środek lokomocji i pretekst, by cała rodzinka spędziła czas aktywnie i zdrowo. Poza tym jadąc powoli rowerami, można dokładniej przyjrzeć się plaży i nadmorskiemu krajobrazowi.