Skip to content Skip to footer

Wszystko, co warto wiedzieć na temat implantów zębowych

W XXI wieku praca stomatologów nie opiera się tylko na leczeniu zębów. Dziś mnóstwo pacjentów odwiedza gabinety stomatologiczne, aby skorygować uśmiech poprzez wstawienie implantów zębowych. Oto garść najważniejszych informacji w tym zakresie.

Czym są implanty?

Implanty zębowe to rodzaj metalowych elementów przypominających śruby, które wszczepia się w kości szczęki lub żuchwy. Celem tego jest odbudowanie zęba, który w całości lub częściowo został wcześniej utracony. Protezy są bezpieczne dla organizmu, a efekt ich zamocowania jest bardzo trwały i daje pozytywne wrażenia estetyczne. Oczywiście ważnym elementem jest tu korona (zwykle akrylowa lub ceramiczna). Stomatologia Implanty Poznań to jeden z renomowanych punktów, w których wykonuje się tego typu zabiegi. Warto pamiętać, że finalny efekt całego procesu w dużej mierze zależny jest od fachowości osób, które go przeprowadzają.

Implanty zębowe Poznań – dla kogo?

Często pojawia się wątpliwość, kto może zdecydować się na taki zabieg. Implanty dentystyczne Poznań są usługą dla wszystkich pacjentów, u których doszło do utraty elementów uzębienia. Warunkiem jest jednak dobry stan zdrowia i pełnoletność. Tego typu protezy nie powinny być wszczepiane w przypadku ciąży, cukrzycy, chorób nowotworowych i paradontozy. Bardzo ważne też, aby w przypadku stosowania leków zgłosić ten fakt stomatologowi. Zażywanie niektórych rodzaje środków farmakologicznych bywa przeciwwskazaniem do wstawienia implantów. Poza tym nie ma większych ograniczeń. Zawsze jednak konieczna jest wcześniejsza rozmowa z dentystą. Stomatologia Implanty Poznań zaprasza na konsultacje w celu omówienia przebiegu zabiegu i wykonania zdjęć rtg.

Implanty dentystyczne Poznań – jak wygląda zabieg?

Na początku konieczne jest przygotowanie miejsca na implant. W tym celu specjalista dokonuje wwiercenia odpowiednich otworów, które zlokalizowane są w obrębie wyrostka zębodołowego. Po wszczepieniu implantów, wkręca się również specjalne śruby, których zadaniem jest ukształtowanie dziąsła w taki sposób, aby możliwe było zamocowanie korony. Na koniec dentysta pobiera wycisk zębów i przygotowuje ostatnie, niezbędne elementy, czyli łączniki i koronę. Ostatnim punktem procesu jest połączenie ich z implantem. Zamocowana korona to finał działań. Implanty zębowe Poznań pozwalają cieszyć się zdrowym uzębieniem przez wiele lat.

Dlaczego warto?

Na koniec należy podsumować główne zalety takiego rozwiązania. Implanty zębowe korzystnie wpływają na estetykę wyglądu, ale mają również pozytywne oddziaływanie na zdrowie. Pacjent może dzięki nim czuć się swobodniej, a do tego łatwiej mu jeść, gryźć, przeżuwać, a nawet mówić. Wszczepienie w Poznaniu implantów zębowych przebiega bardzo sprawnie i nie wiąże się z żadnym bólem ani ryzykiem.