Skip to content Skip to footer

W jakich sprawach może pomóc kancelaria adwokacka?

Kancelarie adwokackie mogą pomóc w rozwiązywaniu wielu kwestii. Zazwyczaj dokłada się wszelkich starań by sprawy były rozwiązywane poza salą sądową. Nie zawsze jest to jednak możliwe. W jakich sprawach może pomóc profesjonalna kancelaria adwokacka, taka jak www.remigiuszsoltys.pl?

Dla osób prywatnych

Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu pięciu głównych działów prawa. Obejmują one prawo karne, cywilne, rodzinne, prawo pracy oraz administracyjne. W ten sposób dotyczą one wszystkich spraw jakie może napotkać osoba nie prowadząca działalności gospodarczej.

Adwokat z kancelarii www.remigiuszsoltys.pl może pomóc w rozwiązaniu spraw dotyczących nieruchomości, przejmowania spadków, czy też w sprawach dotyczących życia rodzinnego Najczęściej są to sprawy takie jak rozwody, separacje, podział majątku, ustalenie prawa do alimentów, a nawet ustalenie ojcostwa.

Duża ilość specjalizacji adwokata sprawia, że może on pomóc właściwie w każdym problemie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie z perspektywy klienta, który nie musi szukać kilku specjalistów. Wystarczy jeden.

Dla podmiotów gospodarczych

Profesjonalna kancelaria może prowadzić sprawy jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych i spółek prawa handlowego. Mecenas może reprezentować podmiot gospodarczy w sądzie w procesach. Może pomóc w ściąganiu wierzytelności, polubownym rozwiązywaniu sporów, a także występować w konkursach, przetargach i zamówieniach publicznych.

Pomoc adwokata jest też przydatna przy zakładaniu spółki cywilnej, jej rejestracji oraz ewentualnych przekształceniach, podziałach lub likwidacji. Mecenas pomaga również w rozwiązywaniu konfliktów pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, np. o ustanie istnienia stosunku pracy, odpraw, odszkodowań, czy nawet spraw o dyskryminację lub mobbing.

Ciekawą propozycją dla podmiotów gospodarczych jest korzystanie z usług adwokata na podstawie długofalowej współpracy. Należy określić zakres zadań oraz wysokość abonamentu. Taka usługa to outsourcing prawny i znajduje coraz więcej zwolenników.

Doradztwo

Kancelaria adwokacka www.remigiuszsoltys.pl świadczy nie tylko prowadzenie spraw i reprezentowanie osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych przed sądem. Oferuje również doradztwo z zakresu wielu spraw. Porady pomagają rozwiązać problemy zanim konieczna będzie wejście na drogę sądową.

Ceny za poradę ustną są bardzo atrakcyjne. Dzięki temu warto z nich korzystać, nawet po to by rozwiać własne wątpliwości. Na taką konsultację należy się umówić w sekretariacie kancelarii.