Skip to content Skip to footer

W co warto zainwestować w dzisiejszych czasach?

Nastały bardzo trudne ekonomicznie czasy. Kilka ostatnich lat przebiegło nam pod kątem koronawirusa, który bardzo mocno nadwyrężył światową gospodarkę. Kolejnym ciosem była rozpoczęta w lutym na Ukrainie wojna. Wiele osób, mimo kryzysu, posiada pewien kapitał, który chcieliby dobrze zainwestować. Jak to zrobić, by nie stracić?

Apartamenty inwestycyjne nad morzem

Przy szalejącej inflacji, obecnie nie opłaca się zostawiać swoich oszczędności na lokatach, ani lokować ich w funduszach inwestycyjnych. Gra na giełdzie zawsze jest okraszona bardzo dużym ryzykiem. W co więc warto zainwestować, by nie stracić? Specjaliści ekonomiści są zgodni, że nieruchomości w Polsce ciągle zyskują na wartości. Raczej nie istnieje ryzyko, iż zaczęłyby tracić, dlatego też są tak dobrym sposobem ulokowania pieniędzy, które chcielibyśmy gdzieś zainwestować. Ryzyko poniesienia straty jest praktycznie zerowe, a może się okazać, iż nieruchomość, którą nabędziemy, będzie zyskiwać na wartości. Szczególnie atrakcyjne wydają się Inwestycje nad morzem. Dlaczego? Postaramy się to pokrótce wyjaśnić w dalszej części artykułu.

Apartament nad morzem inwestycja – dlaczego warto?

Wynajęcie kwatery nad morzem w środku sezonu jest obecnie bardzo drogie. Jeśli nie zrobimy rezerwacji kilka miesięcy wcześniej, wydaje się to wręcz niemożliwe. Większość Polaków spędza bowiem swoje urlopy i wakacje nad Bałtykiem. Dlatego też inwestycje w apartamenty nad morzem są niezwykle atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Poza ulokowaniem swoich pieniędzy w bezpieczny sposób istnieje ogromna szansa, iż jeszcze na tym zarobimy. I to niemałe pieniądze. Wystarczy, iż będziemy wynajmować zakupione nad morzem mieszkanie turystom. To świetny sposób na stałe dochody, przy minimalnym zaangażowaniu. A nawet, jeśli chcielibyśmy sprzedać naszą nieruchomość, możemy być pewni, że na apartament nad morzem znajdą się chętni kupcy, a my zdołamy wytargować dobrą cenę.

Dodatkowy atut – miejsce wypoczynku

Niewątpliwym atutem posiadania apartamentu inwestycyjnego nad morzem jest możliwość bezpośredniego korzystania z niego podczas własnego urlopu. Posiadanie własnego lokum nad Bałtykiem jest luksusem i niezwykłą wygodą, jeśli lubimy spędzać urlop nad morzem.