Skip to content Skip to footer

Gdzie i jak użyć paneli ściennych 3d?

Trójwymiarowe wzory na ścianach w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem. Ich największą zaletą jest uniwersalność zastosowania, niezależnie od stylu, w którym urządzony został cały dom lub mieszkanie. Panele scienne wpisują się, zarówno w klasyczne, jak i awangardowe konwencje. Są przy tym niezwykle efektowne i w prosty sposób budują nastrój pomieszczenia, więc nie potrzeba już skomplikowanych dodatków, czy szczególnie wyszukanych elementów dekoracyjnych.

Mnogość kolorów i wzorów

Do najpopularniejszych paneli należą ostatnimi czasy czarno-białe, wysmakowane kompozycje, szachownice lub plastry miodu. Wynika to z ogólnych trendów aranżacyjnych i upodobania do łączenia przeciwieństw w postaci czerni i bieli. Entuzjastów znajdują także panele scienne 3d stanowiące imitację stylowych cegieł lub gładkich kamieni. Fani żywych kolorów także mogą znaleźć desenie odpowiadające ich upodobaniom. Panele można dowolnie łączyć z innymi materiałami, jak drewno, czy szklane powierzchnie. W salonie, gdzie koncentruje się zazwyczaj życie rodziny, panele mogą stworzyć oprawę dla buzującego kominka. Powszechną praktyką jest także wykorzystywanie paneli ściennych w sypialniach, gdzie tworzą one coś na kształt oryginalnych zagłówków łóżek, przypominających obicia materiałowe. Kasetony 3d są także doskonałym rozwiązaniem dla korytarzy, klatek schodowych, czy przestrzeni publicznych. Mogą zdobić nawet pokoje dziecięce, gdyż zasadniczo są przyjazne dla zdrowia ludzkiego oraz środowiska. Przy małych alergikach trzeba jednak pamiętać o regularnym przemywaniu paneli z kurzu. Nie każdy o tym wie, że panele mają również właściwości wyciszające oraz ocieplające pomieszczenia.

Czy panele 3d scienne nadają się do łazienek i toalet?

Małe, kameralne pomieszczenia, gdzie dokonujemy codziennej kosmetyki i pielęgnacji, a także zażywamy kąpieli, są zazwyczaj najbardziej narażone na występowanie wilgoci, dlatego stanowią dość wymagające pomieszczenia dla paneli ściennych. Nie ma jednak zdecydowanych przeciwwskazań, jeśli zastosujemy wymagane środki ostrożności. Panele scienne 3d można np. zabezpieczyć specjalnymi impregnatami. Warto także zadbać o optymalną wentylację pomieszczeń łazienkowych.

Jak zamontować panele 3d na ścianie?

Montaż paneli nie jest szczególnie wymagające, choć można oczywiście ich wykonanie zlecić profesjonalistom, jeśli nie czujemy się zbyt pewni w tym temacie. Przy samodzielnym montażu ważne jest to, by zwrócić uwagę na informacje zamieszczone przez producenta danego typu kasetonów. Ponadto, panele 3d scienne wymagają dokładnego oczyszczenia i zagruntowania ściany.