Skip to content Skip to footer

Urządzenia elektryczne – gdzie je wyrzucać?

Segregacja odpadów jest już w wielu domach normą. Oczywiście takie zachowanie jest jak najbardziej pozytywne. Już większość osób wie, co, gdzie umieścić, żeby prawidłowo posegregować śmieci. Co jednak zrobić z zepsutą elektroniką? Gdzie wyrzucić elektrośmieci? Otóż na ten rodzaj śmieci także jest odpowiednie miejsce, wyznaczone przez odpowiednie władze.

Gdzie powinny trafić elektrośmieci?

Zepsute urządzenia elektroniczne powinny być oddane do specjalnego punktu odbioru odpadów elektronicznych. Takie punkty są już w większości miast i miasteczek w całej Polsce. Najważniejsze to pamiętać, że elektrośmieci nie można wrzucać do zwykłych śmietników. Tak samo nie można ich wywozić do lasów, czy też w inne miejsca nieprzeznaczone do składowania takich odpadów.

Gdzie wyrzucić elektrośmieci, gdy nie ma wyznaczonego do tego punktu?

Otóż w wielu miejscach, również na wsiach są organizowane, co jakiś czas zbiórki takich odpadów. Podczas takiej zbiórki odbierane są wszystkie zużyte urządzenia elektroniczne. Dzięki temu możemy pozbyć się niechcianych elektrośmieci z naszego domu i dbać o środowisko naturalne.