Skip to content Skip to footer

Urodziny dziecka – gdzie najlepiej je zorganizować?

Miejsce organizacji urodzin dla dzieci to jeden z głównych aspektów rozpatrywanych podczas planowania kinderbalu. Możliwości jest wiele, dlatego warto poznać najczęściej wybierane warianty i zalety każdego z nich.

Przyjęcie urodzinowe – dlaczego ważne?

Urodziny to szczególny moment dla każdego, zwłaszcza dla dzieci. Kilkulatki niecierpliwie wyczekują dnia, w którym będą mogły świętować w gronie najbliższych osób, bawiąc się, zdmuchując świeczki na torcie i otwierając prezenty. Urodziny dla dzieci są niezwykle emocjonującym, ale bardzo radosnym przeżyciem, które na długo zapada w pamięć.

Przyjęcie tego rodzaju to także szansa spędzenia czasu z przyjaciółmi w sposób szczególny, niezwykle atrakcyjny i odbiegający od codzienności. Warto więc zorganizować dziecku urodziny tak, by spełnić jego marzenia. Okazja do takiego świętowania zdarza się przecież zaledwie raz w roku.

Urodziny w domu

Kinderbal w domu to zwykle pierwszy wariant brany pod uwagę przy planowaniu urodzin dla dzieci. Opcja ta jest darmowa i nie wymaga poszukiwania ani rezerwowania sali. Ponadto czas trwania przyjęcia może być nieograniczony, co w przypadku urodzin w lokalu raczej nie wchodzi w grę. Trzeba jedynie przemyśleć, czy warunki mieszkaniowe pozwalają na zaproszenie określonej liczby gości.

Z pewnością urodziny dla dzieci zorganizowane w domu mają bardziej swobodny charakter. Łatwiej też o elastyczność – w razie jakichkolwiek komplikacji (np. choroba solenizanta) można po prostu zmienić termin imprezy. Na pewno minusem jest jednak konieczność samodzielnego wykonania wszystkiego (dekoracje, poczęstunek, przygotowanie mieszkania, zadbanie o czystość), co pochłania siły i czas. Dla ułatwienia można jednak zamówić catering i usługi animatora, który zajmie dzieci ciekawą rozrywką.

Urodziny dla dzieci – sala zabaw

Sale zabaw cieszą się dużym powodzeniem, jeśli chodzi o organizowanie urodzin dla dzieci. Inny wariant imprezy poza domem to wynajęcie jakiegokolwiek innego lokalu – bierze się tu pod uwagę głównie wiek dziecka i jego upodobania. Goście mają zapewnione atrakcje i czas wypełniony dobrą zabawą.

Plusem tego rozwiązania jest przede wszystkim niewątpliwa wygoda, zwłaszcza dla rodziców. Dziecięce urodziny w sali zabaw zdejmują z nich ciężar licznych przygotowań, organizowania gościom zabaw, posiłków itp. Wszystkim zajmuje się personel firmy, która oferuje takie usługi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.