Skip to content Skip to footer

Taśma polipropylenowa – właściwości i zastosowanie

Oferując klientom towar w systemie wysyłkowym konieczne jest zadbanie o odpowiedni sposób pakowania oraz zabezpieczenie elementów na czas transportu. Aby skutecznie przesyłać towary, konieczne są odpowiednie elementy służące do pakowania – kartony, wypełnienia, a nawet taśmy do zaklejania opakowań. Wszystko po to, aby przesyłki dotarły do końcowego klienta bez uszkodzeń i by był on zadowolony z miejsca dokonania zakupu. Na co zwrócić uwagę, wybierając taśmy do zaklejania przesyłek?

Taśma polipropylenowa – właściwości

Wykonana z mocnego tworzywa sztucznego Taśma polipropylenowa ma za zadanie spinać ze sobą poszczególne elementy paczki lub całego ładunku. Są one kompatybilne zarówno z automatami do łączenia i zgrzewania, jak i sprzętem półautomatycznym lub ręcznym. Taśmy występują w różnym kolorze oraz o odmiennej szerokości – wszystko po to, by można było dopasować je do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Po zgrzaniu ze sobą końcówek taśma polipropylenowa staje się praktycznie nie do rozerwania przez człowieka. Konieczne jest wykorzystanie ostrza, aby rozpakować ładunek.

Zastosowania, jakie mają taśmy polipropylenowe

Taśmy tego typu mają zastosowanie w wielu gałęziach biznesu. Wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność przesyłania do klienta paczek lub nawet całych palet towaru. Dlatego taśma polipropylenowa jest niezbędnym wyposażeniem magazynu lub działu wysyłek. Dotyczy to przedsiębiorstw niezależnie od gałęzi, w której działają. Ze względu na różną szerokość, grubość i siłę nacisku każdy towar może zostać zapakowany z największą ostrożnością, tak aby trafił do klienta w stanie nienaruszonym. Taśmy idealnie łączą ze sobą elementy ładunku na palecie, dlatego znajdują bardzo wiele różnych zastosowań.

Czy na rynku są jakieś alternatywy dla taśm wykonanych z polipropylenu?

Rynek taśm polipropylenowych jest bardzo duży, czy jednak mają one jakąś konkurencję? Oczywiście wiele firm stosuje sznurki, lub taśmy klejące z różnych substancji, jednak nie dają one aż tak widowiskowego efektu jak te wykonane z polipropylenu. Dlatego też ich popularność stale rośnie – szczególnie że ciągle znajdowane są nowe przedsiębiorstwa gdzie taśmy tego typu znajdą zastosowanie i będą pomocne w magazynowaniu i transporcie towarów.