Skip to content Skip to footer

Szybka strona internetowa

Posiadanie własnej strony internetowej czy sklepu on-line to marzenie lub potrzeba wielu osób lub firm. Część z nich zgłasza się do profesjonalistów, którzy tworzą sklep lub stronę za odpowiednią opłatą. Osoby prywatne czasem skuszą się na tworzenie prostej strony samodzielnie, co oszczędza koszty, ale wymaga czasu i odrobiny wiedzy.

Odpowiednie narzędzia-Page Speed Test

Obecnie w internecie jest mnóstwo porad dotyczących tworzenia stron. Można też znaleźć już gotowe rozwiązania wymagające jedynie drobnej personalizacji według potrzeb końcowego użytkownika.

Sama wyszukiwarka google oferuje bardzo wiele narzędzi wspomagających nie tylko tworzenie strony, ale późniejsze jej administrowanie, ulepszanie i promowanie. Jednym z nich jest page speed test, o którym więcej poniżej.

Oprócz udoskonalania witryny czy sklepu, poprawy błędów, bardzo istotnym elementem jest pozycjonowanie. Pozycjonowanie to w wielkim skrócie promocja strony za pomocą dostępnych narzędzi i rozwiązań, tak aby pojawiała się w wynikach wyszukiwania na możliwie najwyższej pozycji.

Czym jest speed test google?

Odpowiednio pozycjonowana strona powinna charakteryzować się również prawidłową szybkością. Żaden użytkownik nie toleruje zbyt długiego ładowania się wybranej strony.

Często po kilku sekundach czekania użytkownik po prostu opuszcza stronę, rezygnując z odwiedzin i generuje tym samym wyższy współczynnik odrzuceń strony.

Według badań każde 0,1 sekundy zmniejsza współczynnik konwersji 2%. Warto o tym pamiętać i skorzystać ze wspomnianego narzędzia speed test google, które ma za zadanie zbadanie szybkości ładowania strony bądź sklepu.

Idealny wynik page speed test

W Speed test google strona może osiągnąć maksymalnie 100 punktów. Niestety taki wynik jest bardzo trudny do osiągnięcia, a w przypadku niektórych witryn wręcz niemożliwy.

Optymalizacja strony i podkręcenie wyniku page speed test może być bowiem bardzo kosztowna ze względu na konieczność dużej ingerencji w kod. Przyjęło się zatem, że optymalny wynik to granica 90 punktów.

Wykonanie raportu speed test google jest bardzo proste. Wystarczy wyszukać za pomocą przeglądarki google to narzędzie, wpisać adres strony www i kliknąć przycisk „analizuj”.