Skip to content Skip to footer

Sport ekstremalny dla każdego

Siedząc w domu i oglądając w telewizji jak sportowcy biorą udział w różnych sportach ekstremalnych, człowieka nachodzi myśl: „też bym tak chciał, poczuć tę dawkę adrenaliny, zaszaleć”. Oczywiście wszystko w życiu jest możliwe i nikt nikomu nie zabrania podjąć się jakiegoś hobby pełnego adrenaliny. Jeśli jednak nie mamy w sobie aż tyle motywacji, by każdego dnia katować swoje ciało ćwiczeniami, a umysł szkoleniami, a jednak bardzo byśmy chcieli skorzystać z jakiegoś sportu, który zapewni nam dużo adrenaliny, to nic straconego. Można wybrać skoki ze spadochronem w tandemie.

Skoki ze spadochronem – duża dawka adrenaliny, a jednocześnie bezpieczeństwo

Wiele osób uważa, że skoki ze spadochronem to niebezpieczny sport ekstremalny. Oczywiście we wszystkim jest ziarno prawdy, ale jeśli robimy coś z głową i pod okiem profesjonalistów, to żadne wypadki nie wchodzą w grę. Rzeczywiście samodzielne skoki ze spadochronem mogą nieść pewne ryzyko. Sytuacja przedstawia się jednak inaczej, gdy skaczemy w tandemie. Osoby, które nigdy nie skakały i nie mają ukończonych szkoleń oraz zdobytych niezbędnych certyfikatów nie mogą sobie po prostu skakać na własną rękę. Skoki w tandemie są idealne dla osób, które pragną zaszaleć, poczuć adrenalinę i dostarczyć sobie sporych wrażeń, ale jednocześnie chcą to robić w sposób bezpieczny. Skoki w tandemie polegają na skoku uczestnika wraz z profesjonalnym instruktorem, który kontroluje cały lot. Instruktorzy mają na swoim koncie tysiące skoków – są niesamowicie doświadczeni. Z taką osobą nie trzeba się bać skoku prosto w chmury.

Co warto wiedzieć przed skokiem?

Po pierwsze musimy wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania zdrowotne do skoku spadochronowego. Może nim być niewydolność układu oddechowego i krwionośnego, choroby kręgosłupa oraz epilepsja. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy to sport dla nas, warto skonsultować to z lekarzem. Mimo wszystko przeciwwskazań do skoku jest naprawdę niewiele. Nie trzeba mieć nawet dobrej kondycji fizycznej. Oprócz tego warto zarezerwować skok z wyprzedzeniem (chętnych jest naprawdę wielu). Zabrać ze sobą można wygodny strój i sportowe buty. Szkoły spadochroniarskie oferują specjalne kombinezony, kask oraz google, więc o dodatki nie musimy się martwić