Skip to content Skip to footer

Skrzynka plastikowa na owoce

Świeże i delikatne produkty w transporcie wymagają szczególnej uwagi i ostrożności, kluczowe więc jest opakowanie, które musi właściwie zabezpieczyć towar, aby nie uległ on uszkodzeniu i dotarł do odbiorcy w jak najlepszej jakości. Jak sprawdzi się w tym przypadku skrzynka plastikowa na owoce?

Skrzynki na owoce z tworzywa sztucznego

Dotychczas najpopularniejszym rozwiązaniem były skrzynki drewniane, ale szybko zostały zastąpione takimi, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Mają one szereg zalet, dzięki czemu magazynowanie i transport owoców przebiega sprawniej, a towar pozostaje wysokiej jakości. Skrzynki plastikowe są przede wszystkim znacznie lżejsze, co ułatwia ich obsługę, a także bardziej higieniczne – plastik nie absorbuje wody i tym samym w skrzynce na owoce minimalizuje się ryzyko rozwoju pleśni i grzybów, które zdecydowanie przyspieszają psucie się owoców.

Niektóre typy skrzynek plastikowych posiadają gładkie ścianki, a inne ażurowe – te drugie zapewniają sprawną cyrkulację powietrza. Ponadto mogą być również wyposażone w przykrycie, które dodatkowo zabezpiecza towar od góry. Jest to szczególnie istotne, gdy skrzynki na owoce ustawiane są jedna na drugiej.

Wytrzymałe i odporne na różnorodne czynniki

Tworzywo sztuczne, z którego została wykonana skrzynka plastikowa na owoce, jest bardzo solidne i wytrzymałe – jest odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na trudne warunki atmosferyczne – Skrzynki plastikowe z powodzeniem będą wydajnie służyły przez wiele sezonów. Co ważne – ostatecznie mogą być także poddane recyklingowi. Tworzywo sztuczne jest również całkowicie neutralne dla żywności oraz higieniczne – gładkie lub ażurowe ścianki bardzo łatwo umyć oraz wysuszyć.

Sprawny transport

Wszystkie skrzynki plastikowe na owoce można także bez obaw sztaplować, a niektóre z nich posiadają także funkcję składania – dzięki temu opróżnione pojemniki stają się mniejsze i pozwalają zaoszczędzić dużo wolnego miejsca w transportach powrotnych, a wolną przestrzeń można przeznaczyć na inny ładunek. Tym samym transport owoców z pomocą skrzynek plastikowych jest sprawniejszy i wydajniejszy, co doceniają zarówno firmy logistyczne, jak i inwestorzy. Nie trzeba dodawać, że ma to także wpływ na ostateczną cenę detaliczną owoców.