Skip to content Skip to footer

Serwis sprzątający – czego potrzebuje firma?

Serwis sprzątający to jeden z lepszych pomysłów na własny biznes, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Nie wymaga on wielkich początkowych inwestycji, a najważniejszym zasobem są solidni pracownicy. Mimo dużej konkurencji na rynku, firmy takie łatwo osiągają sukces, przede wszystkim ze względu na rosnące zapotrzebowanie.

Czego potrzeba by założyć firmę w tym biznesie?

Podstawowe rzeczy, które będą niezbędne by założyć firmę obsługującą sprzątanie w biurowcach i podobnych przestrzeniach jest dobry pomysł, niewielki kapitał początkowy i bardzo dużo samozaparcia i determinacji. Na początku na pewno nie będzie łatwo i większość pracy trzeba będzie wykonać samemu. Jak to zwykle bywa, początkowy okres prawdopodobnie nie przyniesie też wielkich zysków. Po nim sytuacja zazwyczaj jednak się poprawia.

Bardzo ważne jest tu zgromadzenie odpowiedniej ekipy pracowników. Ten biznes opiera się całkowicie na pracy ludzi w ekipach sprzątających i to od ich zaangażowania zależy powodzenia, a także późniejsza opinia na temat naszej firmy. Tego nie zastąpią żadne maszyny, czy najdroższe zestawy do sprzątania. Oczywiście stworzenie takiej ekipy również wymaga czasu, a pracodawca musi umieć zachować przy sobie wartościowych pracowników. Konkurencja niestety nie śpi.

Niezbędny sprzęt – co warto kupić?

W tym biznesie konieczny jest również odpowiedni sprzęt. Podstawą jest odpowiedni zestaw do sprzątania. Składa się na niego najczęściej profesjonalny wózek, który służy do transportowania sprzętu pomiędzy poszczególnymi sektorami w których się działa. Wózki takie to nowoczesne narzędzia znacznie ułatwiające prace zatrudnionych osób.

Żaden zestaw do sprzątanie nie może się obejść bez profesjonalnego odkurzacza. Odkurzacz przemysłowy niezbędny do wykonywania tego rodzaju pracy to dość drogie narzędzie, ale nie można pozwolić sobie na pominięcie go w zakupach. Zdecydowanie to jest element wyposażenia, na którym nie można oszczędzać i koniecznie trzeba postawić na jakość.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Sprawnie działająca firma nie może się obyć bez odpowiedniej ilości klientów. Popyt na usługi wciąż rośnie – powstają nowe przestrzenie biurowe. Należy trzymać rękę na pulsie i próbować uzyskać kontakty, kiedy tylko nowe biurowce pojawiają się rejonie działania.

Jak wiadomo dźwignią każdego biznesu (nie tylko handlu) jest reklama. Musi być ona jednak skierowana do odpowiednich odbiorców. Prywatne osoby to bardzo rzadko klienci serwisów sprzątających. Reklama musi być skierowana zatem do przedsiębiorstw. Odpowiednim na nią miejscem wydają się pisma i portale branżowe.