Skip to content Skip to footer

Sauna zewnętrzna

Bez względu na to jaka na zewnątrz jest pogoda czy temperatura, w saunie zewnętrznej możemy odpoczywać i relaksować się przez trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku, jak w prywatnym, przydomowym SPA.

Relaks na łonie natury

Czy można wyobrazić sobie coś bardziej relaksującego niż możliwość korzystania z sauny we własnym ogrodzie lub na tarasie? Choć dla wielu z nas widok taki kojarzy się z luksusem, to w Finlandii posiadanie własnej sauny jest bardzo powszechne, a sama tradycja zażywania parowych kąpieli znana jest od setek lat.Sauna zewnętrzna to rodzaj naturalnego SPA w ogrodzie. O dobroczynnych efektach korzystania z sauny można by pisać dużo, jednak do największych korzyści należą na pewno odprężenie i relaks.

Więcej przestrzeni

Sauna zewnętrzna to bardzo dobre rozwiązanie dla kogoś, kto ma ograniczony metraż i stworzenie SPA w domu byłoby niemożliwe. Jeśli tylko posiadamy odpowiednie środki finansowe oraz kawałek płaskiego i stabilnego terenu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć saunę zewnętrzną. Można zbudować ją samodzielnie, pod warunkiem, że posiadamy wiedzę w tym temacie, a także umiejętności. Warto też sięgnąć po gotowe rozwiązania jakimi są zewnętrzne sauny wolnostojące. Zazwyczaj występują w formie drewnianych beczek albo domków. Producenci saun zewnętrznych zadbali, by były one już w pełni wyposażone. Konstrukcja domku(lub beczki) posiada podłogę, izolację na ścianach, a także dach pokryty gontem lub papą. Dodatkowo w podstawowym wyposażeniu znajduje się także oświetlenie i ławeczki. O ile domki sauny wyposażone są w obudowę pieca, to piec zazwyczaj należy zakupić osobno.

Mrożąca (krew w żyłach) atrakcja

Olbrzymim atutem posiadania własnej sauny jest możliwość korzystania niej o każdej porze roku, czy dnia. Czy może być coś bardziej odprężającego po niż po ciężkim dniu, w zimowy, mroźny wieczór udać się do prywatnej sauny? Ale jak sprawa ma się z sauną zewnętrzną? Czy różnica temperatur i spacerowanie zimą po ogrodzie to rozsądny pomysł? I co zrobić z ubraniami w trakcie korzystania z gorących kąpieli parowych? Rożnica temperatur nie stanowi problemu, a wręcz wskazane jest po skorzystaniu z sauny wzięcie zimnego prysznica. O odzież w trakcie „saunowania” również możemy być spokojni. W wyposażeniu większości saun zewnętrznych jest nieduży przedsionek, w którym znajdziemy miejsce na wieszak.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw.