Skip to content Skip to footer

Przepisy z wykorzystaniem śliwek

Jeżeli należysz do wielbicielek pieczenia, na pewno wiele razy wykonywałaś wypieki bazujące na owocach różnej maści. Jabłka, gruszki czy morele to niektóre, najczęściej wykorzystywane słodkie owocowe dodatki do domowych wypieków. Zastanówmy się jak wykorzystać śliwki w zalewie octowej w domowych warunkach.

Jako syrop, czyli zdrowy dodatek do herbaty czy napojów

W lecie, gdy na zewnątrz temperatury szaleją dobrze jest mieć w pogotowiu schłodzony napój kojący pragnienie. Tutaj świetnie sprawdzi się napój na bazie syropu, który oferują śliwki w zalewie octowej. Rozcieńczony z wodą może stanowić naprawdę świetny sposób na letnie upały. W zimie natomiast z powodu dużej zawartości witamin sprawdzi się wspaniale jako dodatek do ciepłej herbaty czy kawy. Śliwkowy aromat kofeinowego napoju na pewno może zaskoczyć nie tylko ciebie samego, ale także Twoich gości. Serwowanie takiego nietuzinkowego trunku wywoła uśmiech na twarzy oraz wzmocni Twoją odporność.

Drożdżowe placki ze śliwkami

W zabieganiu dnia codziennego nieczęsto znajdujemy czas na wytworne pieczenie. Jednak nie zawsze chcemy jeść placki, które oferują cukiernie. Niektóre panie domu lubią od czasu do czasu coś upiec, ale bez konieczności wielogodzinnego stania w kuchni. Rozwiązaniem jest ciasto drożdżowe. Przy pomocy robota kuchennego można w bardzo szybki sposób upiec placek, w którym wykorzystamy śliwki w zalewie octowej przygotowane również samodzielnie. To połączenie jest jednym z najpopularniejszych słodkich pomysłów i powinna go znać każda pani domu. Placki drożdżowe są bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu. Nie wymagają również większego doświadczenie kulinarnego. Wystarczy odrobina chęci i możemy cieszyć się wspaniałym wypiekiem, który będzie smakował wszystkim członkom rodziny.

Dodatek do lodów

Ostatnim, ale jednak jednym z najważniejszych zastosowań syropów, których bazą są śliwki w zalewie octowej, są lodowe desery. Kompozycje owocowych czy czekoladowych deserów lodowych w połączeniu ze śliwkami w zalewie octowej doskonale sprawdzą się podczas spotkań na kawę. Serwując tak świetnie przygotowane lody na pewno wywołamy uśmiech na twarzy naszych gości oraz rozpieścimy ich podniebienia. Śliwki, w zależności od dodatków znajdujących się w zalewie, mogą diametralnie zmieniać charakter deseru lodowego. Może on być nieco ostrawy lub całkowicie słodki. Wszystko zależy od tego czy użyjemy goździków czy dodatkowej ilości cukru, aby wyciągnąć pełen aromat śliwek w naszym deserze. I co najważniejsze, śliwki są bardzo uniwersalne i dostępne w okresie letnim w każdym sklepie.